Perfekten začetek teniške sezone za Tamaro Zidanšek

06.01.2020
AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA - Druga najboljša slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je z zmago odprla novo sezono.

22-letna Tamara Zidanšek, 64. igralka sveta, je za začetek sezone odšla na WTA turnir v Auckland, kjer je v 1. krogu igrala s šestopostavljeno Rebecco Peterson. Švedinjo je izločila po dveh tajbrejkih s 7-6(7), 7-6(5).

Skandinavka je bila kar zahtevna tekmica za prvo tekmo v novem letu, saj je 44. igralka sveta, na Novi Zelandiji pa je bila 6. nosilka. Bila, saj jo je mlada Konjičanka odpravila v uvodnem krogu po težkih dveh nizih in 2 urah in 17 minutah igre.

V 1. nizu je morala Zidanškova ubraniti kar pet žogic za niz dve leti starejši nasprotnici. Videli smo osem brejkov, na vsaki strani po štiri, tudi v drugem delu pa so se preiložnosti za odvzem servisa vrstile kot po tekočem traku. Po trije brejki na vsaki strani so pomenili, da sta morali v še en podaljšake, ki ga je spet dobila Slovenka ter se razveselila zmage. Na dvoboju je bilo kar 34 brejk žogic ter 14 brejkov. Tamara je dobila tudi tretji medsebojni obračun, drugega na trdi podlagi.

Zmaga Tamari prinaša 2. krog na 275,000 USD vrednem turnirju na drugi strani sveta, njena nasprotnica pa bo 25-letna Američanka Jessica Pegula, 82. na WTA lestvici. Pomerili se bosta prvič.