Slab uvod v sezono 2019 slovenskih teniških igralcev in igralk

31.12.2018
Najboljši slovenski teniški igralci in igralke, ki se nahajajo na drugem koncu sveta, še vedno čakajo na prvo zmago.

Prvi štirje nastopi slovenskih teniških predstavnikov so se v novi sezoni začeli s porazom. Še pred vstopom v leto 2019 je v kvalifikacijah Aucklanda izgubila Kaja Juvan, v 1. krogu glavnega dela turnirjev pa so ostali brez zmage tudi Aljaž Bedene, Tamara Zidanšek in Dalila Jakupovič.

AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA - Na WTA turnirju v Aucklandu se je v glavnem delu preizkusila 21-letna Tamara Zidanšek. Kot 79. igalka sveta se je v 1. krogu merila z Viktorio Kuzmovo, nasprotnico po meri, saj je Slovankinja na 50. mestu WTA lestvice. 20-letnica iz Košic je bila žal previsoka ovira za Konjičanko saj je slavila s 6-2, 7-6(3) po 1 uri in 25 minutah igre. Boljša je bila prevsem v 1. nizu, ko je prišla do dveh brejkov. Tamara se je enakovredno kosala v nadaljevanju, ni pa ji uspelo dvoboja pripeljati v 3. niz. Po nizu brez brejkov se je odločalo v podaljšani igri, kjer je bila Slovakinja bolj zbrana in boljša.

Turnir v Aucklandu se igra za denarni sklad 250,000 USD na trdi podlagi, tako kot celotna avstralsko/novozelandska in kitajska turneja.

BRISBANE, AVSTRALIJA - Prvi slovenski teniški lopar Aljaž Bedene (69. na ATP) je nastopil na ATP250 turnirju v Brisbanu, z nagradnim skladom več kot pol milijona USD. Žreb mu ni bil naklonjen, za začetek sezone se je udaril z enim najboljših na svetu, Kanadčanom Milošem Raoničem in po pričakovanju izgubil. 5. nosilec je bila zlahka boljši, v 2. krog se je prebil z rezultatom 6-0, 6-3.

29-letni Ljubljančan je bil 'nebogljen', tekma je trajala vsega 47 minut. Leto mlajši Miloš ga je nadigral v vseh pogledih. Trenutno 18. igralec sveta, pred časom tudi že 3. na ATP lestvici, je Bedenetu nasul 18 asov, briljiral je na servisu in seveda se ni soočil z brejk žogo. Sam je štirkrat odvzel začetni udarec ter rutinsko opravil nalogo.

ŠENZEN, KITAJSKA - S porazom v leto 2019 je stopila tudi Dalila Jakupovič (80. na WTA). Jeseničanka se je za začetek odpravila na Kitajsko, bolj natančno v Šenzen, kjer poteka turnir serije WTA z nagradnim skladom 750,000 ameriških zelencev.

Njena prva nasprotnica je bila Jekaterina Aleksandrova, 24-letna Rusinja, ki živi na Češkem. 73. igralka sveta je bila po 73 minutah boljša z rezultatom 6-3, 6-4. Tri leta starejši Slovenki je petkrat vzela servis, oddala tri servisne igre kar je pomenilo, da je bila za brejk prepričljivejša v vsakem nizu.