Petra Kvitova preko Kim Clijsters do največjega uspeha v karieri!

13.02.2011
PARIZ, FRANCIJA - Velika zmagovalka letošnjega turnirja WTA Premier v francoski prestolnici je Čehinja Petra Kvitova!

Turnir Open GDF SUEZ si bo Čehinja Petra Kvitova vtisnila v spomin za vse življenje. Ne le, da je v Parizu prišla do največje lovorike v dosedanji karieri, v finalu je ugnala tudi odlično Kim Clijsters s 6-4, 6-3, ki bo od jutri naprej nova števika 1 ženskega tenisa.

Še bolj impresivna je pot do končne zmage četrtopostavljene Kvitove. V 2. krogu je za las dobila dvoboj proti rojakinji Barbori Zahlavovi-Strycovi, ki je tudi zapravila zaključno žogo, v četrtfinalu pa je proti Yanini Wickmayer v tretjem nizu zaostajala 3-5, nato pa izvlekla še eno zmago po tajbrejku. Vse to ji je dalo dovolj moči, da je v polfinalu deklasirala Američanko Bethanie Mattek-Sands, v zadnjem obračunu pa ji je uspel podvig še proti super teniški mamici.

''Seveda sem srečna. To je moj drugi turnirski naslov v letošnjem letu, povrh vsega pa sem v finalu premagala še zmagovalko OP Avstralije, 1. nosilko in številko ena Kim Clijsters'', je bila dobre volje Čehinja.

Petra Kvitova (levo) in Kim Clijsters (desno) skupaj z nekdanjo francosko tenisačico Amelie Mauresmo

Clijstersova si je s četrtfinalno zmago proti Jeleni Dokić že zagotovila prvo mesto na WTA lestvici, ki bo izšla jutri, no v finalu pa je bila nemočna proti agresivni igri Kvitove, ki je izgubila oba pred tem odigrana medsebojna obračuna.

20-letna Čehinja je s tem prišla do 3. naslova v karieri, v finalih pa ima razmerje 3-1, Kim Clijsters pa 41-19.