Šok v Bercyu, Djoković po 6-0 izgubil s Querreyem!

31.10.2012
PARIZ, FRANCIJA - Na teniškem masters turnirju v Parizu smo doživeli šokanten rezultat. Prvi favorit turnirja Novak Djoković je izpadel že v uvodnem krogu.

25-letnega Srba, od naslednjega tedna naprej 1. tenisača sveta, je po dobljeni kravati v prvem nizu šokiral Amerčan Sam Querrey (23. na ATP). Rezultat 0-6, 7-6, 6-4.

Morda je Djoković pod vplivom bolezni očeta (sepsa) odigral slabše ali pa ga je morda ovirala poškodba, saj nekaj dni pred turnirjem še ni treniral? Morda je imel le slab dan ali pa je bil Američan tokrat pač boljši?

Djoković se v ponedeljek vrača na 1. mesto ATP lestvice z grenkim priokusom. Turnir, kjer je leta 2009 zmagal, je končal na prvi stopnički, s prvim porazom proti Američanu Samu Querreyu, s katerim sta do sedaj odigrala pet tekem.

Čeprav je Nole prvi niz dobil po le 20 minutah s 6-0, je po 2-0 v drugem dopustil tekmecu, da se je vrnil v igro. Igralec iz San Francisca je darilo sprejel z odprtimi rokami, popolnoma prišel zraven in v tretjem nizu pripravil izjemno presenečenje.

Šokanten poraz Djokovića je prebudil tudi statistike, ki so izračunali, da ni v uvodnem obračunu izpadel vse od Miamija 2010. Prav tako je to zanj prvi poraz po dobolejenm prvem nizu s 6-0.

Pred začetkom dvoboja je Nole iizval aplavz in navdušenje v dvorani Bercy, saj je že tradicionalno poskrbel za prihod v maski. Tokrat je nadel masko Dartha Vaderja, izmišljene osebe in verjetno enega najbolj znanih negativcev filmske znanstvene fantastike (Vojna zvezd).

Novak vsako leto poskrbi za noč čarovnic

Po ogrevanju je Novak zažel 'razbijati' po terenu. 20 minut je minilo, ko je Srb dobil prvi niz s 6-0, tekmecu pa prepustil le 10 točk. Querrey se je uspel vpisati na semafor šele v 3. igri drugega dela in kdo bi si mislil, da se bo dvoboj obrnil na glavo. Američan je z brejkom uspel ujeti priključek ter pripeljati niz do podaljšane igre, ki jo je tudi dobil s 7-5. 3. iz sta odprla s čuvanjem svojih začetnih udarcev vse do 2-2, ko je ameriški tenisač še enkrat zabeležil brejk in ga nato tudi potrdil (4-2). Poraz 1. nosilca, v odsotnosti Federerja, je bil vse bolj na vidiku, še posebej po osmi igri, kjer je Querrey ubranil 5 brejk priložnosti Beograjčanu. Po tem je bil Američan še bolj samozavesten je v slogu največjih dvoboj srečno pripeljal do konca.

''Malo sem bil v škripcih. Po zaostanku 0-6, 0-2 sem se obrnil k ekipi ter dejal, da upam na vsaj dve igri v tem nizu'', so bile besede igralca, ki živi v Las Vegasu. ''Po doseženem sem si misli, to je to. To je tisto, kar sem si želel, da ne doživim blamaže. No, kasneje sem vse bolje serviral, dobil samozavest, s tem pa sem postal tudi bolj agresiven''.

Sam Querrey je po osmih zaporedno izgubljenih igrah senzacionalno našel pot do zmage nad 2. igralcem sveta Novakom Djokovićem

Prvo presenečenje je pravzaprav danes priredil Kevin Anderson. Južnoafričan si je vzel skalp Richarda Gasqueta, finalista iz leta 2007. 13 asov je zadel Anderson ter papirnatega favorita izločil s 7-6, 4-6 in 6-1 po 2 urah in 18 mnutah.

Srb Janko Tipsarević je še obdržal upanje na zaključni turnir po vstopu v 3. krog mastersa v Parizu, ki je tudi zadnji v letošnjem letu. Nizozemskega kvalifikanta Igorja Sijslinga je premagal z rezultatom 6-4, 7-6 ter zabeležil 30. zmago v letu 2012 na trdi podlagi. Španski obačun 2. kroga med Nicolasom Almagrom in Albertom Ramosom je pripadel prvemu medtem, ko je 4. nosilec in že udeleženec zaključnega turnirja v Londonu David Ferrer v še enem vsešpanskem dvoboju ugnal Marcela Granollersa.

9. nosilec Juan Monaco, letošnji zmagovalec Kuala Lumpurja, je še tretjič v treh medsebojnih tekmah izšel kot zmagovalec proti Grigorju Dimitrovu. Tokrat je Argentinec slavil s 7-6(4), 6-2 po 1 uri in 38 minutah.

Andy Murray je sedaj največji favorit za dvig lovorike v pariški dvorani Bercy

Kampanjo pariški masters je otvoril z zmago tudi Andy Murray. Škot ni imel veliko težav z domačinom Paulom Henrijem Mathieujem. Slednji se je držal le do 5-5, nato pa je zmagovalec OP ZDA in olimpijski prvak prestavil v višjo prestavo ter zmagal s končnim izidom 7-5, 6-3. Za Britanca je bila to prva tekma po porazu v finalu mastersa v Šanghaju z Novakom Djokovićem, v Parizu pa se še ni okitil z naslovom. Po odpovedi Federerja in porazu Djokovića je pot do končne zmage lažja.

Juan Martin del Potro je vknjižil že 11 zaporedno zmago. Po triumfu na Dunaju in Baslu Argentinec lovi tretjo lovoriko zapored v treh tednih. Danes je deklasiral Kolumbijca Alejandra Falo s 6-2, 6-2.