Petra Rampre premagala 7. nosilko, Grega Žemlja izgubil!

10.11.2011
Petra Rampre je turnir v Phoenixu začela z zmago, Grega Žemlja pa se je poslovil od nadaljnjega tekmovanja v britanskem Loughboroughu!

PHOENIX, ZDA- Druga najboljša slovenska teniška igralka Petra Rampre(188.) je uspešno začela 75.000$ vreden ITF turnir v ZDA! V 1. krogu je po težki borbi premagala 7. nosilko, Italijanko Camilo Giorgi s 6.3,2.6,7.5 v nizih. 19 letna Italijanka se nahaja na 149. mestu WTA lesvice!

Njena nasprotnica v 2. krogu bo 231. igralka sveta Američanka Gail Brodskky. Petra je prejšnji teden na turnirju v Torontu prišla do polfinala!

LOUGHBOROUGH, V.B. - Drugi najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja(124.) pa je zaključil z nastopi na 42.500 evrov vrednem challengerju v Veliki Britaniji. V 2. krogu je moral priznati premoč Nemcu Andreu Begemannu(240.), ki je slavil v 2 nizih s 7:6(6),6:4!

V 1. nizu sta bila oba igralca zelo suverena , saj sta imela 80% izkoristek 1. servisa in nista dopustila nasprotniku niti 1 brejk prilžnosti. Niz se je odločal v podaljšani igri, ki je bila kot že tolikokrat letos usodna za Grega. Nemec je zmagal z 8:6!

V 2. nizu sta oba nasprotniku ponudila 3 priložnosi za brejk, Nemec je eno izkoristil Slovenec pa ne. Pri rezultatu 5:4 je Andre serviral za zmago. Grega je povedel kar z 0:40, a do konca dvoboja ni več osvojil točke in Begemman se je veselil zmage!

Dvoboj je trajal uro in 28 minut. Grega je tako ostal pri zaslužku 730 evrov in 7 ATP točkah, ki si jih je priigral z zmago v 1. krogu med posamezniki!

foto : images.google

pripravil : Marjan B.