Tudi Grega Žemlja začel z zmago v Veliki Britaniji!

08.11.2011
LOUGHBOROUGH, V.B. - Po včerajšnjem uspešnem nastopu z Aljažom Bedenetom v igri dvojic, je Grega Žemlja začel z zmago tudi v igri posameznikov!

Le nekaj ur za Aljažem Bedenetom, se je v 2. krog challengerja z nagradnim skladom 42.500 evrov uvrstil še naš 2. najboljši teniški igralec Grega Žemlja(124.). V 2. nizih je odpravil 25-letnega Nemca Juliana Reisterja s 6:4, 6:3! Nemec se trenutno nahaja na 205., maja pa je že bil na 92. mestu ATP lestvice kar je bilo najvišje v njegovi karieri.

V 1. nizu je Žemlja odlično serviral, saj je osvojil kar 13 od 15 točk na svoj 1. servis. Reister si ni priboril priložnosti za brejk, Žemlji pa je uspelo od 3 izkoristiti 1!

Tudi v 2. nizu je Grega nadaljeval z dobrim serviranjem (7/9 na prvi servis), a je Nemcu iz edine priložnosti na dvoboju uspelo priti do brejka. Vse skupaj pa je bilo dovolj le za časten poraz, saj je Grega od 5 priložnosti kar 3 x odvzel servis nasprotniku. Dvoboj je trajal 1 uro in 14 minut!

Njegov naslednji nasprotnik bo še en Nemec Andre Begemann, ki je v 1. krogu premagal kvalifikanta Tima Nieminena. 27-letni nemški tenisač se nahaja na 230. mestu ATP lestvice, najvišje pa je bil lani na 166. mestu!

Grega si je priigral 730 evrov in 7 ATP točk!

foto : GoogleImage