Petra Rampre se v Kanadi vrača zmagovito!

11.09.2012
QUEBEC CITY, KANADA - Druga najboljša slovenska tenisačica Petra Rampre je odlično začela nastope na WTA turnirju Bell Challenge v Kanadi.

32-letna Ljubljančanka, ki je poletno sezono po dolgem času preživela v Sloveniji ter nastopala na evropski peščeni turneji, je po vrnitvi začela z nastopi v kvalifikacijah OP ZDA, kjer ji ni uspelo priti v glavni del, že na prvem WTA turnirju po koncu grand slama, pa je zabeležila zelo pomembno zmago za najmanj 30 točk in 2,950 USD.

Kot 234. tenisačica sveta je v uvodnem krogu 220,000 USD vrednega WTA turnirja serije international v Quebec Cityu s 6-2, 1-6 in 6-3 izločila Portugalko Michelle Larcher de Brito, eno najbolj glasnih, prav tako pa tudi talentiranih igralk na turneji. 19-letnici iz Lizbone se je na najboljši način maščevala za lanskoletni poraz na ITF-ju v Ospreyu.

Portugalka, ki kot 120. tenisačica sveta trenira na teniški akademiji v Brandentonu, je klonila po 1 uri in 27 minutah. Petra je zadela kar 10 asov (7 v 1. nizu), njena tekmica pa je prevladovala v dvojnih napakah (8). Obe sta si v treh nizih priigrale 9 brejk priložnosti, le da je Rampretova izkoristila 5 žog, Michelle pa eno manj.

V uvodnem nizu je bila naša tenisačica 100% pri realizaciji žog za odvzem servisa (2/2), Portugalka pa je ostala brez vpisane statistike v tem elementu. V drugem nizu smo videli obratno sliko. Rampetova nikakor ni mogla priti do brejk priložnosti, saj je nasprotnica servirala v najboljši izvedbi, v tretjem delu pa se je odvil trd boj. Petra je močno pritisnila na drugi servis Portugalke in dobila kar 11 točk od 15, tu pa se je skrival tudi ključ do 2. kroga tekmovanja, kejr pa jo čaka zelo težka nasprotnica.

Nasproti mreže ji bo stala 3. nosilka Mona Barthel iz Nemčije, 36. iz teniške lestvice WTA. 22-letna Mona je dobila uvodni krog že včeraj, ko je izločila Heather Watson iz Velike Britanije, a v prvih dveh nizih sta bili praktično izenačeni. Nemka je strla odpor Britanke šele v 3. nizu s končnim rezultatom 6-7, 7-6 in 6-1.