Po Londonu je Agnieszka Radwanska skoraj doživela nov hladen tuš, Vincijeva PONIŽALA Ivanovićevo

10.08.2012
MONTREAL, KANADA – Zvezdnice WTA karavane še naprej merijo moči v Montrealu, tekme pa je minulo noč dodobra zaznamoval dež. Tako svojih tekem recimo niso uspele dokončati prva nosilka Viktorija Azarenka, pa tudi Angelique Kerber ter Caroline Wozniacki.

Do večjih presenečenj ni prišlo, za napredovanje pa se je morala pošteno Agnieszka Radwanska. Poljakinja je hladen tuš doživela že v Londonu, ko je izpadla v prvem krogu, ni dosti manjkalo pa bi se kaj hitro poslovila tudi v Montrealu. Dodobra jo je namučila Nemka Mona Barthel, ki je sicer dobila prvi niz, v odločilnem tretjem pa je denimo povedla s 4:2, pri rezultatu 6:5 pa je imela celo 'match' žogico. Vodila je tudi v tajbrejku, in sicer kar s 4:1, a tudi to ni bilo dovolj za zmago, Radwanska je na koncu po dveh urah in pol borbe srečanje vendarle obrnila v svojo korist.

Na delu smo videli tudi deseto nosilko, Kitajko Li Na, zmagovalko Roland Garrosa iz leta 2011. Slednja je premagala 'kanadski biser', 18-letno Eugenie Bouchard. Zmagovalka Wimbledona v konkurenci mladink je najboljši azijski igralki nudila dober odpor, oba niza je izgubila s 6:4, a kljub temu še enkrat več potrdila, da se razvija v izvrstno igralko.

»Danes je igrala neverjetno. Je mlada in ambiciozna. Danes sem zmagala le za voljo mojih izkušenj, njen nivo igre pa je bil res vrhunski!« je spoštljivo o mladi Bouchardovi dejala Li Na.

ojoj...Ana

ojoj...Ana

Omeniti velja še zmago 11. nosilke, Italijanke Roberte Vinci, ki je s 'kolesom' (6:0, 6:0) ponižala Ano Ivanović! Popoln debakl Srbkinje v uvodnem nastopu, ki je na terenu zdržala vsega 44 minut.