VIDEO! Šok v Montrealu; Anderson 'razbil' dvakratnega branilca Andya Murraya

10.08.2011
MONTREAL, KANADA - Dvakratni zaporedni zmagovalec Rogers Cupa, oziroma ATP turnirja serije Masters v Kanadi, Andy Murray, je po pol leta ponovno doživel šokanten poraz, saj je izpadel že v uvodnem krogu.

Južnoafričan Kevin Anderson, katerega je v 1. krogu OP Avstralije v Melbournu premagal Blaž Kavčič, je že v uvodnem krogu Mastersa v Montrealu deklasiral enega izmed tihih favoritov Andya Murraya s 6-3, 6-1.

Zadnji branilec naslova Rogers Cupa, ki je pobral šila in kopita že v uvodnem krogu, je bil leta 2001 Marat Safin. Škot je bil v Montrealu oseba, ki je dobila zadnja dva turnirja serije 1000 ali Masters na kanadskih tleh, ta teden pa je bil v položaju, ko bi lahko spisal del zgodovine belega športa. Vse od Lendla (1987-1989) se ni zgodilo, da bi nekdo zmagal na omenjenem turnirju trikrat zapored, no, legendarni Čeh bo še vedno ostal zadnji s tem dosežkom vsaj naslednja tri leta.

Jasno je, da bo najboljši britanski igralec s tem porazom izgubil 1000 točk na računalniški lestvici, s tem pa se bo naredila še večja razlika med njim in Rogerjem Federerjem. Za Murraya je to tudi tretji zaporedni poraz na ameriških tleh na turnirjih serije Masters v uvodnih krogih, saj je bil neuspešen že v Indian Wellsu Miamiju. Zanimivo, da Britanec letos igra v valovih. Uspešen je bil na samem štartu sezone in na peščeni podlagi, ko je na OP Avstralije igral v finalu, na Roland Garrosu in Wimbledonu pa je prišel do polfinala.

Kevin Anderson je ubranil obe brejk priložnosti, s katerima se je soočil

''Včasih narediš kakšno napako v pripravah, čeprav sem imel podobne kot vedno. Imel sem pač slab dan, ki se mi je letos zgodil že parkrat. Res sem igral slabo in proti Kevinu, ki je dober server, ni bilo povratka. Vsakič, ko je prišel na mrežo, sem bil prepozno na žogi. Vse skupaj je bilo iz moje strani slabo'', je bil realen Murray.

V 1. krogu sta se poslovila 9. in 11. nosilec. Prvi Gilles Simon je izgubil s Philippom Petzschnerjem, drugi Mihail Južni pa je klonil v tajbrejku tretjega niza proti servis-volej tenisaču Michaelu Llodri.

Dež prestavil ostale obračune

Zaradi slabega vremena je bilo kar nekaj dvobojev prestavljenih v sredo. Tako je odpadel tudi 'premierni' nastop 1. igralca sveta Novaka Djokovića. Srb bo nastopil prvič po Wimbledonu in zavzetju vodilnega položaja na ATP lestvici. Ko številka 1 bo v Montrealu poskušal prekiniti črn niz aktivnih tenisačev, ki so prvič prišli na prvo mesto računalniške lestvice, nato pa niso uspelo osovjiti naslednjega turnirja.

Tudi na Challenger turnirju v Binhamtonu (50,000 USD) je vreme krojilo spored. Grega Žemlja je bil včeraj uspešen in se je uvrstil v 2. krog, medtem ko je obračun med Lukom Gregorcem in Carstenom Ballom iz Avstralije zaradi dežja prestavljen na sredo.