Polfinale Hercogove v Charlestonu mora hitro v pozabo!

07.04.2012
CHARLESTON, ZDA - Prva slovenska teniška igralka Polona Hercog je po sijajnih predstavah v tem tednu vse skupaj pokvarila v polfinalu - ne zaradi poraza, temveč zaradi povsem slabega dne, saj je s Čehinjo Lucie Safarovo izgubila kar s 6-0, 6-0.

Ko ne gre, ne gre. Nekako tako bi lahko opisali enega najbolj pomembnih dvobojev slovenske tenisačice Polone Hercog v polfinalu močnega WTA turnirja serije Premier v Charlestonu, ki se igra za nagradni sklad 740,000 USD. Štajerki v polfinalu čisto nič ni šlo od rok, igra pa se ji je iz minute v minuto sesula kot hišica iz kart. Vse skupaj je trajalo le 65 minut.

21-letna Mariborčanka še nikoli ni nastopila med štirimi najboljšimi na tako močnem teniškem turnirju, toda danes je na zelenem pesku pred finalom zmrznila v polnem pomenu besede. Iz ZDA se poslavlja s teniškim kolesom in brez finala ter dvoboja s Sereno Williams, ki je v prvem polfinalu skoraj na podoben način (rezultatsko manj gladko, a šest minut hitreje) deklasirala 2. nosilko Samantho Stosur (6-1, 6-1). Tekmo s Čehinjo Lucie Safarovo bo treba hitro pozabiti in se samozavestno pripraviti na naslednji turnir.

Hercogova je v Charlestonu prišla do enega največjih uspehov v karieri kljub današnjemu grdemu porazu

Če je bil včeraj za Polono 'Veliki petek', potem je danes 'Črna sobota'. Od začetka do konca je odigrala slabo partijo. Vseskozi ni našla ritma, delala napake, čudne poteze, za nameček pa v tistih nekaj ključnih trenutkih odpovedala. Safarova je na koncu naredila enkrat več točk (55:27), kljub neblesteči igri, saj je naredila le kakšen winner več, toda pol manj napak.

Na koncu gledano, Polona iz Charlestona lahko odhaja zadovoljna. Prišla je med štiri najboljše, prvič v karieri na tako velikem in močnem turnirju, dobila 200 točk in 30,000 ameriških zelencev. Ko le ne bi bilo te sobote...gledano samo rezultatsko. Naslednji Polonin turnir je že naslednji teden v Barceloni, kjer bo med nosilkami in želimo ji čimhitrejšo pozabo današnjega dne ter nove zmage.

"Ne ravno sanjski konec turnirja, ampak glavno je, da imam v glavi zmage, ki so me pripeljale do polfinala. Danes je pač bil eden izmed tistih ekstra slabih dni v letu, ko ne veš, kaj bi sam s sabo na igrišču. Sčasoma in z izkušnjami bo takšnih dni čim manj," je Hercogova dejala po porazu in dodala: "Vsekakor sem razočarana z današnjim nastopom in predvsem počutjem na igrišču. Cilj pa je vtisniti si v spomin dobre tekme in pozabiti tiste slabe in se iz njih nekaj naučiti."

Serena ni pustila, da bi se devetič zgodilo, da bi z Venus na turnirju izpadle proti isti igralki. V finalu bo mlajša od sester Williams lovila 40. turnirski naslov

Serena Williams odpihinila Sosurjevo

Američanka Serena Williams je kot 5. nosilka ekspresno opravila z Avstralko Samantho Stosur, ki ji je lani na OP ZDA speljala lovoriko pred domačimi gledalci. Igralki iz Goledn Coasta tako ni uspelo dobiti skalpa obeh sester Williams na enem turnirju. Včeraj je premagala Serenino sestro Venus po treh nizih.

Serena bo jutri proti Lucie Safarovi lovila 40. karierno zmago in to v jubilejnem 40. finalu turnirja Familiy Circle Cup.