SUPER: Polona Hercog prvič v karieri premagala TOP 10 tenisačico in prišla v četrtfinale!

05.04.2012
CHARLESTON, ZDA - Marion Bartoli in najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog sta se letos pomerili že tretjič. Po dveh porazih je Štajerka prišla do super zmage in uvrstitve v četrtfinale močnega WTA turnirja Premier na zelenem pesku. Bravo Polona.

Tretji letošnji obračun med 7. igralko sveta Marion Bartoli, ki na 740,000 USD vrednem turnirju WTA Premier kotira kot 3. nosilka in Polono Hercog (14. nosilka) je bil najtesnejši, na koncu pa je naša najboljša teniška igralka slavila veliko zmago. To je njena prva zmaga nad teniško igralko iz elitne deseterice. Po devetih porazih s TOP 10 tenisačicami sveta je padla neugodna Marion Bartoli, ki jo je letos premagala že dvakrat.

21-letna Polona je slavila s 6-4, 1-6, 6-4, nepopustljivost pa ji je prinesla enega največjih uspehov v karieri, uvrstitev med osem na Premier turnirju.

Tokrat Polona (38. na WTA) ni dopustila popolnega preobrata Francozine, kot se je to zgodilo pred dvema tednoma v Miamiju. Takoj na začetku je stopila na plin in že v 1. igri strla servisno igro nasprotnice, z dobrim serviranjem in odlično igro na svoj začetni udarec pa vse skupaj mirno pripeljala do konca. Bartolijeva si v tem delu (51 minut) ni priigrala niti ene brejk priložnosti.

Prva slovenska teniška igralka je na zelenem pesku dokončno našla formo. V Charlestonu nastopa prvič in je po zmagi nad 7. igralko sveta Marion Bartoli že v četrtfinalu

Slab drugi del in odličen finiš Hercogove

Nadaljevanje ni bilo po meri naše igralke. Ko je izgubila začetni udarec v 3. igri, je vse skupaj poskušala popraviti v nadaljevanju, a še en brejk v korist favorizirane Francozinje je kaj hitro pokopal upanje. Vendar se Polona ni predala. Tudi po izgubi začetnega udarca v 5. igri odločilnega niza. Marion je povedla 4-2 in izgledalo je, da se bo ponovila zgodba iz floridskega turnirja, a to je bil račun brez krčmarja. Hercogova je zabeležila štiri igre zapored in z dvema brejkoma ob koncu po 2 urah in 28 minutah šokirala Bartolijevo, ki je že včeraj igrala tri nize proti Veri Duševini. Danes ji Polona ni prepustila zmage, enostavno si jo je zaslužila. Zadela je 7 asov in napravila tri dvojne napake (Bartoli 1/6), imela boljši izkoristek na prvi in drugi servis in na koncu kljub slabemu drugemu nizu prišla do treh točk več (93:90). Čestitke Polona za četrtfinale, najmanj 120 točk in najmanj 15,500 USD ter seveda za prvo zmago nad igralko iz TOP 10!

Bartolijeva je po štirih medsebojnih zmagah klonila proti Poloni Hercog

"Čeprav je bilo med tekmo kar nekaj vzponov in padcev, sem lahko s končnim izidom zelo zadovoljna. V prvem in tretjem nizu sem igrala zelo solidno in napadalno. V drugem mi je zmanjkalo nekaj koncentracije in padec v rezultatu je bil viden takoj," je dvoboj opisala 21-letna Štajerka in dodala: "Tudi ko sem v tretjem nizu že zaostajala za brejk, sem še vedno verjela v zmago in sama pri sebi bila prepričana, da mi lahko uspe, da jo lahko premagam. Mislim, da je bila to glavna razlika glede na najin minuli dvoboj v Miamiju."

V četrtfinalu se bo Polona pomerila z Nadjo Petrovo, ki je dobila vseruski dvoboj z Anastasjo Pavljučenkovo. 29-letna Moskovčanka je trenutno le tri mesta pred našo igralko (35.), v dveh medsebojnih tekmah pa je rezultat izenačen na 1-1. Oba sta bila odigrana lani. Na OP ZDA je slavila Rusinja, malo pred tem pa je v New Havnu zmagala Hercogova.

Venus in Serena prepričjivi

Obe sesrri Williams sta se po dveh zaporednih nizih uvrstili v četrtfinale. Starejša Venus je s 7-5, 6-2 odpravila Rodijonovo iz Avstralije, Serena pa gladko 17. nosilko Marino Eraković s 6-2, 6-2.