Polona Hercog odlično začela kvalifikacije v Madridu!

03.05.2019
Slovenska tenisačica je v solidni formi na začetku peščene sezone!

MADRID, ŠPANIJA - 28-letna Polona Hercog (71. na WTA) se bori za uvrstitev v glavni del WTA Premier turnirja v Madridu! Udeležba na Mutua Open v "magični kocki" je zelo močna, saj je v igri veliko WTA točk, še lepše pa so denarne nagrade. Slovenka je v 1. krogu s statusom 10. nosilke premagala 26-letno Švicarko Viktorijo Golubič (80. na WTA) gladko v dveh nizih. Rezultat se je glasil 6-4, 6-1. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj!

Polona je zelo dobro servirala na dokaj hitri peščeni podlagi. Nasprotnici je v 1. nizu dopustila le 1 brejk priložnost in jo tudi ubranila. Sama je imela kar 5 priložnosti za brejk, ena izkoriščena je bila dovolj za vodstvo v nizih. V 2. nizu je Slovenka malce popustila in enkrat oddala svoj servis, a je na drugi strani močno pritisnila na servis nasprotnice in ji 4 x odvzela začetni udarec. Za končno zmago je potrebovala uro in 11 minut igre tako da se ni preveč utrudila. Za preboj v glavni del bo morala premagati 8. nosilko kvalifikacij, 31-letno Nemko Andreo Petkovič (66. na WTA), ki se je mučila več kot 2 uri, da je izločila mlado Srbkinjo Olgo Danilovič. V medsebojnih dvobojih je izenačeno na 2:2, zadnjega leta 2017 je gladko dobila Nemka.

Polona Hercog ima zagotovljenih najmanj 20 WTA točk in 6,265€ denarne nagrade!