Polona Hercog izpadla v 1. krogu kvalifikacij močnega WTA turnirja v Madridu!

01.05.2015
Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog nikakor ne najde zmagovite forme v letošnji sezoni!

MADRID, ŠPANIJA - 24-letna Polona Hercog ( 72. na WTA) se je iz WTA turnirja v Pragi, kjer je izpadla v 2. krogu, preselila v kvalifikacije WTA Mandatory turnirja v Madridu.

Na turnirju nastopajo vse najboljše igralke na svetu, zato je morala Slovenka igrati kvalifikacije. V 1. krogu je igrala proti 26 letni Belorusinji Olgi Govorcovi (137.), ki je bila že pred sedmimi leti 35. igralka sveta. Do sedaj sta med seboj igrali 2 x in to leta 2011. Polona je zmagala v Monterreyju, Olga v Madridu. Glavno mesto Španije je bilo še enkrat srečno za Govorcovo, ki je slavila s 6:4, 6:3.

1. niz je bil zelo izenačen. po izmenjavi brejkov sta igralki držali svoj servis. Nato je prva zapretila Polona, ki ni izkoristila priložnosti za brejk pri 4:4 v igrah. Olga se je rešila in v naslednji igri sama prišla do brejka ter povedla v nizih.

Slovenka je "visela" že v 2. igri 2. niza na svoj servis, a je uspela izenačiti na 1.1. Prvi servis ji je popolnoma zatajil in posledično je v 4. igri izgubila servis. Na drugi strani je bila Govorcova suverena v tem elementu. Hitro je povedla s 5:2 in v 9. igri s še enim brejkom zaključila dvoboj, ki je trajal 1 uro in 25 minut!

Slovenka je za udeležbo v 1. krogu prejela 2 WTA točki in 1.740€!