Polona Hercog po maratonu zapravila prednost in glavni del Cincinnatija

16.08.2015
CINCINNATI, ZDA - Prva dama slovenskega tenisa Polona Hercog je na močnem WTA Premier turnirju v Cincyu izgubila odločilni krog kvalifikacij.

V drugem, odločilnem krogu kvalifikacij 2,7 milijona USD vrednega WTA Premier turnirja v Cincinnatiju, se je 24-letna Polona Hercog (71. na WTA) merila z domačinko Christino McHale. Po pravem maratonu in razburljivem obračunu, je Američanka slavila s 7-6(9), 2-6 in 6-4.

Hercogova je v solidni formi na ameriški turneji, saj se je prejšnji teden iz kvalifikacij prebila v 3. krog Toronta, tokrat pa ji je spodrsnilo v kvalifikacijah Cincinnatija. Štajerka sedaj lahko upa na kakšno morebitno odpoved in srečo.

Dvoboj s 23-letno Christino Mchale (58 na WTA) je bil poln preobratov. Domačinka je dobila uvodni, maratosnki niz po tajbrejku, v katerem je bilo za odločitev potrebno kar 20 točk. Izgubljeni niz je Mariborčanko, ki ima stalno prebivališče v Monaku, zelo razjezil in 2. niz je Hercogova dobila zelo suvereno. Američanka ni imela niti ene priložnosti za brejk in vse se je odločalo v tretjem, kjer pa je slovenska teniška asinja zapravila dve prednosti. Christina McHale se je prvič vrnila iz zaostanka na 3-3, nato pa je Polona s še enim brejkom povedla 4-3, a kaj, ko so zadnje tri igre pripadle Američanki. Dvakrat je zlahka vzela začetni udarec in zmagala po 2 urah in 20 minutah.

Hercogova je dobila 20 točk in nekaj več kot 3,000 USD.