Slovenska mini senzacija v Cincinnatiju: Hercogova izločila 19. igralko sveta!

13.08.2013
CINCINNATI, ZDA - Za pravo mini senzacijo in veselje na sončni strani Alp, pa je v 1. krogu močnega WTA Prenier turnirja v Cincinnatiju poskrbela Polona Hercog. V 1. krogu je odpravila 19. igralko sveta Dominiko Cibulkovo.

Kakšno presenečenje! Jasno je bilo, da je najboljša slovenska tenška igralka Polona Hercog v vse boljši formi in je našla občutek po dolgem odmoru zaradi poškodb, toda tako gladka zmaga v 1. krogu skoraj 2,4 milijona USD vrednega WTA turnirja v Cincyu nad 19. igralko sveta Dominiko Cibulkovo, ki je povrh vsega tudi v dobri formi, pa je vsekakor mini senzacija, ki nam je lahko v veliko veselje. S Slovakinjo je poravnala račune in izenačila medsebojno razmerje na 2-2. Bravo Polona!

22-letna Polona je dve leti starejšo tekmico pospravila s 6-2, 6-4 in je zabeležila tretjo zaporedno zmago v Ohiu, saj je morala kot 102. igralka sveta skozi sito kvalifikacij. S trenerjem Mattiasom Arvidssonom sta pripravila izvrstno taktiko in nadigrala Slovakinjo, ki je pred kratkim osvojila WTA turnir v Stanfordu, prejšnji teden pa v Torontu prišla med osem najboljših potem, ko je vzela mero Vincijevi in Kerberjevi.

''Čeprav je preboj skozi kvalifikacije lep uspeh, s tem še ne smem biti zadovoljna. Želja po vrnitvi nazaj med najboljše je ogromna, trdo delo pa počasi kaže rezultate, ki se že kažejo v moji igri.
Imela bom en dan časa, da se malce spočijem po napornih kvalifikacijah, hkrati pa pripravim na tekmo s Cibulkovo, ki bo vse prej kot lahka'', je
ocenila svoje možnosti Hercogova pred današnjim obračunom na trdi podlagi Cincinnatija, turnirja, ki je glavna priprava pred zadnjim grand slamom sezone, OP ZDA. Polona se je pripravila odlično.

Štajerka je letos na trdi podlagi nastopila le na OP Avstralije in pred kratkim v Bakuju, obakrat izpadla v uvodnem krogu, tokrat v Cincinnatiju pa je našla ritem. Odlično je servirala, rutinirano ustavila vse grožnje favorizirane Slovakinje, z izjemo nekaj psihe, ki jo je izdala pri zaključnih točkah in prvi servisni igri za zmago, sama pa izkoriščala priložnosti takrat, ko si jih je pripravila. Tako je v uvodnem nizu ubranila vseh sedem priložnosti za brejk tekmice, pri 77% zadetem 1. servisu vknjižila 71% točk in dvakrat odvzela začetni udarec. Suvereno je nadaljevala tudi v 2. nizu. Že v 1. igri je imela žogice za brejk, neizkoriščeno pa popravila v 3. igri. Ko je v sedmi še četrtič strla servisno igro nasprotnice v dvoboju, se je postavila na servisno črto za zmago. Cibulkova je poskusila z zadnjim 'jurišem', uspelo ji je priti do brejka in znižati zaostanek ter podaljšati dvoboj. Pri svojem servisu se je spet soočila s pritiskom, rešila 3 zaključne točke in igro, toda drugič Polona napake ni ponovila, kljub še eni zapravljeni točki za zmago. Po 1 uri in 38 minutah je dobila svojo servisno igro za super zmago, ki ji prinaša najmanj 12,200 USD in kar 100 točk na WTA lestvici.

V 2. krogu bo njena nasprotnica Italijanka Sara Errani, 6. nosilka turnirja, s katero je izgubila oba medsebojna obračuna, leta 2009 v Marbelli in 2011 v Linzu, obakrat pa je ostala brez izgubljenega niza. Upajmo, da ima Polona v žepu še dodatne adute in pripravi naslednjo senzacijo ter izloči tudi Saro, ki je na visokem 6. mestu računalniške lestvice.