Polona Hercog znova na pohodu - tokrat v Palermu. Četrtfinale je tu!

13.07.2011
Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je četrtfinalistka WTA turnirja serije international v Palermu!

Polona Hercog je v izvrstni formi. Zadnji turnir, ki ga pred odhodom na ameriško turnejo igra na peščeni podlagi, je Palermo, kjer so organizaotorji poskrbeli za nagradni sklad v višni 220,000 USD, tudi tu pa 20-letna Štajerka kot 7. nosilka kaže super predstave.

Po velikem nedeljskem zmagoslavju na Švedskem, je na jugu Italije že prišla med osem najboljših, zadnja ki je padla, pa je Italijanka Alberta Brianti. Polona je dvoboj 2. kroga z 11 let starejšo tekmico dobila s 6-2, 6-4. Bravo Polona!

Kamničanka (Kamnica pri Mariboru) se je specializirala na zmage nad domačimi tenisačicami. Že v finalu Bastada je premagala ljubljenko občinstva Johanno Larrson, v uvodnem krogu Palerma pa Karin Knapp iz Italije. Briantijeva, s katero je imela neporavnane račune iz Portoroža (poraz leta 2009), tokrat na osrednjem igrišču turnirja Internazionali Femminili di Tennis di Palermo ni imela nobenih možnosti proti Hercogovi, čeprav se je trudila in 'grozila' tudi v zadnji 10. igri drugega niza, ko je Polona servirala za zmago.

Polona Hercog je prišla do 7. zaporedne zmage na WTA turneji in četrtfinala

Sam začetek dvoboja je sicer Italijanka začela solidno in prišla do priložnosti za brejk že v 2. igri, a se je Polona ubranila, v naslednji igri pa sama prišla do odvzema. Po vodstvu je igra stekla in prvi niz je bi hitro v žepu, navkljub nekaj poskusov Briantijeve, da bi jo ujela.

V drugem nizu sta obe držali svoje servisne igre vse do odhoda na klop pri četrti menjavi. V 9. igri je Poloni uspelo streti začetni udarec tekmici, potrdila pa ga je v 10., kjer je izkoristila drugo zaključno žogo, pred tem pa še ubranila brejk priložnost Italijanke, ki se je na vse kriplje trudila izenačiti.

Dvoboj je trajal točno 1 uro in pol, v katerih je Hercogova (37. na WTA) prišla do 68 točk, 32 mest slabše uvrščena Italijanka pa do 54. Za uvrstitev v polfinale bo morala izločiti zmagovalko dvoboja med četrtopostavljeno Klaro Zakopalovo iz Češke in kvalifikantko iz Hrvaške Ani MIjaciko.  Čehinja je stalna stranka Polone Hercog, saj jo je premagala v vseh štirih medsebojnih obračunih (nazadnje lani v Caliju), s Hrvatico pa se še ni pomerila.

Cenjenim bralcem se opravičujemo, ker smo opoldne prvo objavili novico, da se je Nastja Kolar uvrstila v četrtfinale Bad Gasteina. Naš novinar je spremljal dvoboj preko spletne strani, kjer so napisali napačen rezultat in prehitro končali tesen obračun, s tem pa smo posledično lansirali napačno novico.