Prvenec Aleksandre Krunič v Hertogenboschu

17.06.2018
HERTOGENBOSCH, NIZOZEMSKA - Srbska teniška igralka Aleksandra Krunič je osvojila svoj prvi turnir v Hertogenboschu.

Aleksandra Krunič iz Srbije je zmagovalka turnirja serije WTA na travi v Hertogenboschu. V finalu je kot 7. nosilka ugnala Belgijko Kirsten Flipkens s 6-7(0), 7-5, 6-1.

Kruničeva je do druge medsebojne zmage v prav toliko tekmah prišla po 2 urah in 10 minutah, hkrati pa se je razveselila svoje prve turnirske zmage na WTA turnirjih.

Kruničeva je v 1.nizu vodila 5-4 ter imela servis, a je Belgijka uspela priti do ribrejka in nato podaljšano igro dobiti brez izgubljene točke. V enakem ritmu je Belgijka nadaljevala v 2. nizu, imela prednost odvzema servisa, pa se je Srbkinja vrnila in na koncu niza še enkrat vzela začetni udarec za izenačenje v nizih. V nadaljevanju je Kruničeva diktirala tempo, vpisala dva brejka in zlahka nadigrala tekmico za prvi uspeh v karieri na WTA dogodkih.