Roger Federer dosegel že 999 zmago in se gladko uvrstil v finale Brisbana, kjer ga čaka Miloš Raonič!

10.01.2015
Veliki Švicar Roger Federer je ujel pravi ritem na ATP turnirju v Brisbanu, a tudi Kanadčan Miloš Raonič ne popušča!

BRISBANE, AVSTALIJA - Teniški igralci in igralke v starosti 30+ tudi letos ne popuščajo. 33-letni Roger Federer (2. na ATP) se je z lahkoto uvrstil v finale ATP250 turnirja v Brisbanu, na katerem so igrali kar 3 igralci iz TOP10. Po nekaj težavah v 2. krogu, je Federer ujel svoj ritem in gladko pospravil naslednja dva nasprotnika. V polfinalu je njegovo moč občuti 23-letni Bolgar Grigor Dimitrov (11.), ki je kloni s 6-2, 6-2 v nizih!

V dvoboju pravega in "baby" Federerja smo pričakovali izenačen obračun, a je starejši popolnoma nadigral mlajšega. Brez izgubljenega servisa je slavil le v 53 minutah igre. Po 2 brejka v obeh nizih sta bila dovolj za 999. zmago na ATP turneji. Bolgar je tako izgubil še tretji medsebojni dvoboj s svojim vzornikom!

Povsem drugačna zgodba se je odvijala v drugem polfinalnem obračunu, kjer sta med seboj igrala mlada leva, 24-letni Kanadčan Miloš Raonič (8.) in 25-letni Japonec Keji Nišikori (5.). Po 3 tajbrejkih je na koncu slavil kanadski bombarder s 6:7(4), 7:6(4), 7:6(4)!

Oba sta servirala fenomenalno in v 3 nizih sta imela vsak le po 3 priložnosti za brejk, ki so ostale neizkoriščene. Raonič je ob tem dosegel 34 asov.Vse podaljšane igre so se končale z rezultatom 7-4. Dvoboj je trajal 2 uri in 33 minut. To je bila druga zmaga Miloša v 6 dvobojih z Japoncem. Tudi na njunih zadnjih dveh medsebojnih dvobojih so odločale malenkosti.

Roger Federer se bo poskušal že jutri vpistai v klub 1000, kjer sta Američan Jimmy Connors in naturalizirani Američan Ivan Lendl. Švicar vodi proti Kanadčanu s 7:1 v medsebojnih dvobojih, svojo edino je slednji dosegel na ATP1000 turnirju lani v Parizu. Lani je Švicar tu klonil v finalu proti Avstralcu Lleytonu Hewittu. Lovil bo svojo 83. zmago na ATP turnirjih, za Raoniča bi bila to sedma.