Veliko dela za Federerja v uvodnem nastopu Brisbana

08.01.2015
BRISBANE, AVSTRALIJA - Na teniškem ATP turnirju v Brisbanu je danes začel z nastopi tudi veliki Švicar Roger Federer. Nepričakovano veliko preglavic mu je naredil domačin John Milman.

Švicarski teniški as Roger Federer, ki je za Švico osvojil davisov pokal meseca novembra, je novo sezono začel na ATP250 turnirju v Brisbanu, a v uvodnem nastopu se je nepričakovano znašel v zaostanku niza in brejka proti 'neznanemu' domačinu Johnu Milmanu. Po velikem boju se mu je uspelo izviti iz primeža 153. igralca sveta in na koncu zmagati s 4-6, 6-4, 6-3.

''Mislim, da sem imel kar nekaj sreče'', je povedal Federer. ''Moj nasprotnik je igral zelo dobro, z izjemo nekaj zadnjih iger. Moral sem se zelo potruditi, vsa čast tekmecu, ki me je zelo namučil''.

Ja, Milman je dobil uvodni niz, v drugem pa je vodil 3-1, šele takrat pa je 33-letnemu Baselčanu uspel povratek. Dodobra mu je tekla vodo v grlo, a v takšnem položaju se ni znašel prvič. Federer, ki je lani v Brisbanu prišel do finala, je Milmana strl pri 3-3 v tretjem nizu.

Federer le tri zmage od 'tisočice'

Švicarski teniški as je le še tri zmage oddaljen od jubilejne 1000 zmage na ATP turneji. Ta dosežek bi mu lahko uspel že v nedeljo, če bo dvignil 84. lovoriko v karieri. V odprti dobi tenisa imata od njega več zmag le Jimmy Connors in Ivan Lendl.

Roger Federer se je izvil iz neprijetnega položaja v uvodnem nastopu letošnje sezone

V četrtfinalu Federerja čaka še en domačin, James Duckworth. Slednji je danes ugnal Jarkka Nieminena, slovenski ljubitelji tenisa pa se ga verjetno spomnite, ko je na OP Avstralije igral maratosnki obračun z Blažem Kavčičem. Na peklenski vročini sta oba praktično dehidrirala in komaja ostala na nogah do konca obračuna.

Sicer pa je domačim tenisačem kot po maslu. Poleg Duckwortha sta se v četrtfinale prebila še Samuel Groth in Bernard Tomic