Roger Federer, v dvoboju Švice proti Avstraliji, izenačil na 1:1 !

16.09.2011
SYDNEY, AVSTRALIJA - Švicarski teniški maestro Roger Federer, je v dvoboju Davisovega pokala med Švico in Avstralijo, za uvrstitev v svetovno skupino, izenačil na 1:1!

V 1. dvoboju je mladi avstralski up Bernard Tomič, premagal Švicarja Stanislasa Wawrinko s 4:6, 6:4, 6:3, 6:3 v nizih. 59. igralec sveta je na travnati podlagi začel v počasnem ritmu, v nadaljevanju pa je pokazal igro s katero je bil uspešen na letošnjem Wimbledonu. Pri 1.servisu je bil 81% uspešen, na 2. servis je bil še boljši, medtem pa je na drugi strani Wawrinka, 28. igralec sveta, ki je okreval po poškodbi noge na OP ZDA, naredil 14 nevsiljenih napak!

Roger Federer je na začetku dvoboja proti staremu znancu Lleytonu Hewittu še čutil posledice težkega poraza proti Novaku Djokoviću na OP ZDA, v zadnjih dveh nizih pa se je že prilagodil na pogoje v deželi "tam spodaj" in zmagal s 5:7, 7:6(5), 6:2, 6:3 ter izenačil na 1:1.

"Nenadoma sem dojel, da bo vse skupaj dosti težje kot sem pričakoval. V nekem trenutku nisem bil siguren v svoje udarce zaradi čudnega odboja žogice na tem igrišču, zato sem bil toliko bolj zadovojen z igro v drugem delu dvoboja," je dejal po tekmi veliki Švicar!

Lleytonu Hewittu ni uspelo presenetiti Federerja

Federer je sedaj povedel z 18:8 v medsebojnih dvobojih s Hewittom , ki je dobil njun zadnji obračun v finalu turnirja v Halleju lani.

Hewitt je po dobljenem 1. nizu povedel z brejkom tudi v drugem delu tekme, a je Roger v nadaljevanju razblinil Avstralčeve sanje o drugi zaporedni zmagi, nad trenutno 3. igralcem sveta. Avstralec je imel v 4. nizu nekaj brejk priložnosti, ki jih ni izkoristil, zato pa je Švicar svoje izkoristil v 5. igri in se veselil zmage po 2 urah in 50 minutah igre!

"Še v 2. nizu sem si želel vodstva z 2:0, a je bilo pričakovati, da bo Roger začel bolje igrati in servirati in to se je tudi zgodilo. Prav zato je tako dolgo v samem vrhu svetovnega tenisa," je po dvoboju dejal selektor Avstralcev Pat Rafter!

Kot vse kaže bo o končnem zmagovalcu dvoboja odločal jutrišnji dvoboj v igri dvojic. Za Švico bosta igrala oimpijska zmagovalca Roger Federer in Stanislas Wawrinka, za Avstralce pa Lleyton Hewitt in veliki server Chris Guccione!