Rola odlično začel Challenger v Milanu

26.06.2017
MILANO, ITALIJA - Slovenski teniški igralec Blaž Rola je fantastično začel nastope na ATP Challengerju v Milanu, saj je v 1. krogu izločil 4. nosilca.

26-letni Blaž Rola je ta teden na delu v Milanu, kjer poteka peščeni Challenger z nagradnim skladom 34,000 EUR. Žreb mu ni bil naklonjen, a z odlično igro v 1. krogu si ga je odprl. Premagal je 4. nosilca Gastaa Eliasa s 6-3, 3-6, 6-4.

Letos Ptujčan, 248. igralec sveta, ni vpisal veliko takšnih zmag, saj vrstnik iz Portugalske zaseda 113. mesto na ATP lestvici, prav zato je zmaga zlata vredna.

Uvodni niz je Blaž rešil z enim brejkom, v drugem pa zapravil kopico priložnosti. Imel je kar 8 žogic za odvzem servisa, izkoristil je le eno medtem, ko je Eliasu dvakrat uspelo streti začetni udarec. 3. niz je podoben kot prvi le, da je Rola tokrat potreboval dva brejka. Za razliko od 2. niza je bil 100% pri izkoristku brejk priložnosti in se po 2 urah in 17 minutah uvrstil v osmino finala.

na tekmeca Slovenec še čaka, definitvno pa bo na papirju slabše uvrščen od Eliasa.