Rola po 2 urah boja v četrtfinale maroškega Challengerja!

18.09.2013
KENITRA, MAROKO - 22-letni Blaž Rola nadaljuje z zmagami na ATP Challengerju v Maroku (30,000 evrov), kjer se je prebil med osem najboljših.

Blaž Rola, trenutno 225. igralec sveta, je v 2. krogu peščenega ATP Challengerja s 6-3, 3-6 in 6-3 izločil Britanca Alexandra Warda in je na poti do nove odlične uvrstitve na omenjenih turnirjih. Kot 7. nosilec je na terenu sicer porabil 2 uri, a je z zadnjmi tremi osvojenimi igrami le spravil na kolena 23-letnega nasprotnika, sicer 320. igralca sveta. Bravo.

Kar izenačen dvoboj sta imela Ptujčan in Britanec. Oba sta na koncu zabeležila  7 žogic za brejk, 1 več (4) je izkoristil slovenski teniški reprezentant, ki bo spet dodal najmanj 15 točk na ATP lestvico. Na Challengerjih lovi prvenec in morda mu bo to uspelo že ta teden. S tem bi postal četrti Slovenec z naslovom na  Chalelngerjih.

V uvodnem  nizu je Blaž izkoristil nervozo Warda in  mu dvakrat vzel začetni udarec. Netipični Britanec, ki igra dobro tudi na pesku, je kvaliteto dokazal v nadaljevanju. Močno je popravil servis in po zaslugi le tega tudi dobil 2. niz, Roli ni prepustil niti ene žogice za brejk. Negotova tekma se je nadaljevala do 3-3 v odločilnem nizu, ko je Blaž vendarle potegnil in strl njegov odpor. Vpisal je slavje v prvem medsebojnem dvoboju.

V četrtfinalu ga čaka dvoboj z  zmagovalcem tekme med 4. nosilcem Davidom Guezom (FRA) in Aleksandrom Rumjancevim (RUS).