Rola fantastično začel Challenger v Maroku!

17.09.2013
KENITRA, MAROKO - Slovenski teniški reprezentant Blaž Rola je z gladko zmago začel turnir na maroškem pesku.

22-letni Blaž Rola (225. na ATP) je kot 7. nosilec suvereno začel nastope na ATP Challenger turnirju na afriškem kontinentu, ki se igra na pesku za nagradni sklad v višini 30,000 evrov.

V uvodnem krogu je Ptujčan po lovljenju ritma v 1. nizu nadaljeval v silovitem tempu ter Belgijca Germaina Gigounona premagal s 7-5, 6-0.

1 uro in 21 minut je potreboval Rola za preboj v 2. krog, večino tega časa pa v 1. nizu, ki je bil izenačen vse do konca. Slovenski teniški as, ki je čez vikend priigral dve veliki točko v pokalu Davis za zmago Slovenije, je dve leti starejšega tekmeca strl v končnici uvodnega dela, ko je prišel do drugega brejka. Od tu naprej je na igrišču obstajal le še on, dobil je 8 iger zapored in zavezal 'kravato'. 244. igralec sveta je v 2. nizu ujel vsega 10 točk, imel pa je eno brejk priložnost.

Na drugem servisu je Blaž zabeležil 68% uspešnost, na brejk točkah 83%, 'index' na pomembne točke pa se je ustavil pri +47. Ob koncu je bilo število točk 73:50 v korist Ptujčana, ki se je sedaj popolnoma posvetil teniški karieri. Status študenta na ameriški univerzi je do nadaljnjega za vsak slučaj zamrznil.

V 2. krogu Rolo čaka zmagovalec dvoboja med kvalifikantom Alexandrom Wardom (320. na ATP) iz Velike Britanije in domačim povabljencem Mehdijem Jdijem (1,406. na ATP). Ja, lepa priložnost je pred Blažem, da že v Maroku poskuša priti do prvenca na Challengerjih.