Rola preko povabljenca v 2. krog Challengerja v Binghamtonu

24.07.2017
BINGHAMTON, ZDA - Slovenski teniški igralec Blaž Rola je zmagal v 1. krogu ATP Challengerja v zvezni državi New York.

Blaž Rola se nahaja na 75,000 USD vrednem Challengerju v Binghamtonu ter je v uvodnem krogu zabeležil zmago. Kot 8. nosilec je pričakovano, a s kar nekaj dela na trdi podlagi izločil domačega povabljenca JC Aragoneja s 6-4, 7-6(2).

26-letni Ptujčan (244. na ATP) je 8. nosilec, njegov današnji tekmec pa je na 546. mestu. Ni bilo dvoma o tem, kdo je bil favorit in v 1. nizu je Blaž dvakrat vzel servisno igro 22.letnemu Američanu, rojenemu v argentinskem Buenos Airesu. V 2. nizu je Aragone pokazal večje zobe, saj ni izgubil servisa. Rola je ubranil tri brejk žogice, nasprotnika pa strl v podaljšani igri po 1 uri in 26 minutah.

2. krog Blažu prinaša na drugo stran mreže zmagovalca dvoboja med Izraelcem Edanom Leshejem in Avstralcem Alexom Boltom.