Rola se je vrnil po bolezni in izgubil v Neaplju s 5. nosilcem

13.10.2021
NEAPELJ, ITALIJA - Potem, ko ga je koronavirus za nekaj časa položil v posteljo, je Blaž Rola spet zaigral na turnirju serije challenger.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je po bolezni spet nastopil na tekmovanju. Odšel je v Neapelj, kjer ta teden poteka peščeni Challenger z nagradnim skladom 44,280 evrov, v 1. krogu pa mu je žreb namenil 5. nosilca iz Nizozemske.

Tallon Griekspoor, trenutno 118. igralec sveta je pred tednom osvojil Challenger v Murcii in v finalu premagal tudi Carballesa Baeno, je bil tekmec 31-letnega Role ter ga premagal s 6-2, 7-6(6). Ptujčan, sicer 177. na ATP lestvici, je bil v 1. nizu brez možnosti proti 25-letnemu nasprotniku, v drugem pa je zaigral precej bolje in moral priznati premoč šele po zelo izenačenem tajbrejku, ki se je končal z 8/6. Obračun je trajal 1 uro in 26 minut, Rola je izkoristil edino priigrano brejk priložnost, Nizozemec pa 3 od 8. Razmerje v točkah je bilo 72:58. Med seboj sta se pomerila prvič.