Rola "strl" Polanskega in se uvrstil v četrtfinale!

03.05.2019
Slovenski tenisač je dobil že 7. zaporedni dvoboj na turnirjih serije Challenger!

PUERTO VALLARTA, MEHIKA - 28-letni Blaž Rola (208. na ATP) je ujel zmagovalni ritem in niza zmage. Ta teden igra na 135,400 USD vrednem Challengerju v Puerto Vallarti, ki se odvija na trdi podlagi. Kot 16. nosilec je bil v 1. krogu prost nato je dobil dva dvoboja. Zadnji je "padel" 3. nosilec, 30-letni Kanadčan Peter Polansky (125. na ATP), ki je popustil šele v 3. nizu. Na koncu je bilo 7-6(7), 6-7(6), 6-1 za Slovenca! V medsebojnih dvobojih je sedaj 2:2, letos je v kvalifikacijah Melbourna zmagal Peter.

V prvih dveh nizih sta se igrali podaljšani igri ena je šla na stran Role, druga na stran Polanskega. V obeh nizih sta vsak po 1 x izgubila servis s tem da je imel Blaž več nerealiziranih priložnosti za brejk. V odločilnem 3. nizu je Slovenec odserviral na visokem nivoju. Imel je odličen izkoristek 1. in 2. servisa in nasprotniku je dopustil le eno brejk priložnost, ki je ostala neizkoriščena. Sam je realiziral obe priložnosti za odvzem servisa in se po skoraj 3 urah borbe uvrstil v četrtfinale. Tam ga čaka neugodni 27-letni Bošnjak Mirza Bašič (193. na ATP), ki ima najboljše rezultate na hitrih podlagah. Do sedaj sta odigrala le en medsebojni dvoboj, v 1. krogu kvalifikacij za Roland Garros je slavil Bašič!

Blaž Rola si je zagotovil najmanj 20 ATP točk in 3,650$ denarne nagrade!