Rola zapravil niz prednosti in izpadel v četrtfinalu Bloisa

23.06.2017
BLOIS, FRANCIJA - Blaž Rola se je na Challengerju v Franciji ustavil v četrtfinalu.

Švicar Henri Laaksonen je bil prevelika prepreka za 26-letnega Blaža Rolo na ATP Challengerju v francoskem mestu Blois.

Laaksonen je kot 4. nosilec ugnala Rolo v četrtfinalu, rezultat 6-7(0), 6-3, 6-4.

Ptujčan, 259. igralec sveta, je dobro začel in rešil uvodni niz po tajbrejku. Izenačen niz je suvereno dobil v podaljšku, ko leto mlajšemu Švicarju, 102. na ATP lestvici, ni dal niti točke. Laaksonen je na pesku dobil tesen drugi niz, Blaž je v tem delu zapravil vse štiri žoge za brejk. V 3. nizu je bil Švicar precej boljši. Priigral si je priložnosti, eno za drugo, od osmih žogic za odvzem servisa pa je izkoristil dve, eno več od Slovenca. Dvoboja je bilo konec po 2 urah 22 minutah.

Rola je na 43,000 EUR vrednem turnirju v Bloisu osvojil 15 točk in 1,260 evrov.