Šarapova in Kvitova v boju za pekinški naslov!

04.10.2014
PEKING, KITAJSKA - Zadnje dejanje WTA Premier turnirja v olimpijskem Pekingu bo pripadel Čehinji Petri Kvitovi in Rusinji Mariji Šarapovi.

Petra Kvitova bi z zmago na 5,5 milijona USD vrednem WTA Premier turnirju v Pekingu postala 2. tenisačica sveta, temu pa je zelo blizu, Potrebuje še en skalp, to pa bo Rusinja Marija Šarapova, ki je v drugem polfinalu dneva s 6-0, 6-4 premagala Ano Ivanovič.

Čehinja sploh ne pozna poraza po OP ZDA. Prejšnji teden je osvojila tudi WTA turnir v Vuhanu. Danes je po treh nizih v Pekingu padla tudi Samantha Stosur (6-3, 5-7, 6-2).

Uvodni niz med čehinjo in Avstralko, doma iz Golden Coasta, je trajal 44 minut, v drugem pa je Avstralka z odličnimi servisi parirala favorizirani Čehinji. V 12. igri ji je uspel tudi ključni brejk in s tem izenačenje. V tem delu je bila Stosurjeva fantastična, ob 13 vinerjih je naredila le 9 nevsiljenih napak. No, Kvitova je se vrnila na velika vrata. Po 1-2 je nanizala pet iger zapored, na zaključno žogico pa zadela as s pravo bombo. ''Težko je kaj reči o sami tekmi. Bilo je 'malo gor in malo dol'. V 2. nizu je bila Samantha boljša tekmica in vesela sem, da mi je uspelo v 3. nizu zmagati. Izkoristila sem priložnosti in ob dobrem servisu je bilo dovolj za finale'', je bila presrečna češka tenisačica, tudi letošnja zmagovalka Wimbledona. Po Odprtem prvenstvu ZDA ima 8 zmag in je še brez poraza.

Finalistka Pekinga 2012 Marija Šarapova je svoj zadnji letošnji turnir dobila na OP Francije. Na tem Grand Slamu ima tudi dva naslova, na ostalih treh pa po enega. Na Kitajskem lepotica iz Rusije še nikdar ni dvignila lovorike, najblišje je bila prav tu pred dvema letoma. Ji bo uspelo letos? Danes je po gladko dobljenem 1. nizu, v drugem zdržala in zatrla vse poskuse beograjske lepotice ter si priigrala priložnost, da vendarle slavi tudi v tej deželi.

Marija Šarapova je bila v Pekingu finalistka pred dvema letoma. Na Kitajskem še ni osvojila naslova v svoji bogati karieri

Ivanovičevi se je Maša maščevala za zadnji poraz v Cincinnatiju in pred tem v Rimu, prvega letos v Stuttgartu pa je dobila Rusinja. Vpisala je 9 zmago proti Srbkinji iz 14 tekem. No, s Kvitovo je letos dobila edini medsebojni dvoboj, to je bilo na trdi podlagi v Miamiju, a Čehinja takrat ni blestela. Zgodba je v drugem delu sezone povsem drugačna in pričakujemo lahko izjemen finale.