Senzacionalno. Ostapenko prišla na Roland Garros kot najstnica, odhaja kot velika junakinja!

10.06.2017
PARIZ, FRANCIJA - 47. igralka sveta Jelena Ostapenko je senzacionalno zmagovalka OP Francije. 20-letna Latvijka je osvojila srca s hrabro in agresivno igro.

Latvijka Jelena Ostapenko je na Roland Garros prišla kot najstnica, na dan polfinala pa praznovala 20 let. Na koncu iz Pariza odhaja kot velika junakinja.

Dekle, rojeno leta 1997 v Rigi, je na letošnjem OP Francije pripravila senzacijo. Postala je zmagovalka največjega teniškega turnirja na pesku. Že v četrtfinalu je bila najslabše rangirana, saj ni bila med postavljenimi, favoritinje pa so padale ena za drugo.

V velikem finalu se je Ostapenkova pomerila s 4. nosilko in nekdanjo finalistko Simono Halep in po preobratu slavila s 4-6, 6-4, 6-3. V drugem in tretjem nizu je pokazala borbenost, nepopustljivost ob zaostanku in na kolena spravila uveljavljeno Romunko in ji tudi preprečila pohod na 1. mesto WTA lestvice.

Pazi zdaj, Jeleni Ostapenko je to prva lovorika s turnirjev za grand slam, a ne samo to, to je sploh njena prva zmaga na turnirjih ranga WTA, v ponedeljek pa se bo zavihtela na 12. mesto teniške lestvice.

Uvodni niz je bil v znamenju brejkov, enega več pa je vpisala Romunka, tudi v nadaljevanju pa smo bili večkrat blizu brejkov. Velika borba je rezultirala žogicam za odvzem servisa, Halepova pa je zamudila veliko priložnost, da se v 2. nizu odlepi na 4-0. Namesto tega je mlada Latvijka preobrnila dvoboj, izenačila v nizih, nekaj podobnega pa ji je uspelo tudi v 3. nizu. Halepova je povedla 3-1, kar pa ni zadostovalo za zmago.

Najboljši dosežek Ostapenkove na grand slamih pred tem je bil 3. krog na letošnjem OP Avstralije. "Poznam zgodovino tenisa, in tudi vem, da je Gustavo Kuerten na dan, ko sem bila rojena, osvojil svoj prvi turnir v Parizu. Enostavno sem brez besed, izpolnile so se mi sanje. Presrečna sem!", je povedala Jelena, ki je prva sploh od leta 1933, ki ni bila nosilka in je osvojila Roland Garros.

Jelena Ostapenko je prva Latvijka ali Latvijec, ki se lahko pohvali z zmago na turnirjih velike četverice.