Serena odlično začela v Torontu, Caroline Wozniacki izpadla!

08.08.2013
Izjemna Američanka Serena Williams tudi v Torontu nadaljuje z odličnimi predstavami, ki jih kaže skozi celotno letošnjo sezono. V Torontu je po tem, ko je bila v prvem krogu prosta, v drugem krogu v dveh niz s 6-3 in 6-2 premagala Italijanko Francesco Schiavone.

Serena je nekaj možnosti za izenačeno tekmo, Italijanki prepustila le na začetku prvega niza. Schiavonejova je celo uspela povesti s 3-2 z brejkom prednosti. Američanka pa je takoj dvignila nivo svoje igre, dobila naslednjih 8. iger, in v drugem nizu hitro povedla s 4-0. Poti nazaj v dvoboj za Italijanko ni bilo več, Serena je drugi niz dobila z rezultatom 6-2.

"Počutila sem se dobro. Naredila sem nekaj napak, a to je moja prva tekma na trdi podlagi po dolgo časa. Igrala sem tudi proti zelo dobri igralki, zato je bila tekma zelo dobra" je po tekmi povedala prva favoritinja za osvojitev kanadskega mastersa Serena Williams.

Wozniackijeva na robu zmage potem pa preobrat:

Danka, nekdanja številka ena ženskega tenisa, si je po osvojitvi prvega niza, v drugem nizu pri vodstvu 6-5 priigrala prednost 40-15 in dve točki za zmago. A njena današnja nasprotnica Romunka Sorana Cirstea, je ubranila obe točki, nanizala 15. zaporednih točk in v podaljšani igri popolnoma deklasirala Danko, saj ji ni dopustila niti ene točke. V tretjem nizu, se je Romunka ponovno znašla v težavah, pri 4-4 je imela Danka ponovno priložnost za odvzem servisa nasprotnici, ki pa je danes pokazala, da res izjemno odigra, ko je pod največjim pritiskom, najprej je ubranila brejk žogico, nato pa nanizala še 6. zaporednih točk in medtem Wozniackijevi zadala odločilni brejk. Na koncu se je Sorana Cirstea po skoraj treh urah igre veselila z izidom 5-7, 7-6(0) in 6-4.