Serena v finalu Toronta iz igrišča odpihnila Cirsteo, Kata med dvojicami do naslova!

11.08.2013
Serena Williams nadaljuje z dominanco v ženski konkurenci. V finalu Toronta je to še enkrat več demonstrirala, ko je suvereno s 6-2 in 6-0 po malo več kot uri igre iz igrišča odpihnila Romunko Sorano Cirsteo. Med ženskimi dvojicami slavili Katarina Srebotnik in Jelena Jankovič, ki sta v finalu po treh nizih s 5-7, 6-2 in 10-6 ugnali Anno-Leno Grönefeld in Kveto Pescke!

Serena je že v dvoboj vstopila izjemno suvereno in z dvema brejkoma hitro poskrbela za vodstvo s 3-0. Romunka pa se je po krajšem pogovoru s trenerjem zbrala, v naslednji igri Američanki odvzela začetni udarec in zadržala svojo servisno igro za znižanje izida na 3-2. Williamsovo pa je to samo še vzpodbudilo k boljši igri. Kljub nizkemu odstotku prvega servisa in izjemno agresivni nasprotnici je nanizala naslednje 3. zaporedne igre za osvojitev prvega niza s 6-2

V drugem nizu, pa je sledila popolna dominanca 31-letne Američanke, ki nasprotnici ni prepustila niti ene igre. Še najbolje je Cirstei kazalo v zadnji odločilni igri na tekmi, ko ni bila več pod rezultatskim pritiskom, ko si je z nekaj izjemnimi udarci uspela priigrati priložnost za brejk, a Serena je vse hitro nevtralizirala in izkoristila drugo priložnost za osvojitev letošnjega Toronta.

"Vem, da je imela Sorana na tem turnirju nekaj velikih zmag. Prav tako ni imela česa izgubiti, tako da sem vedela, da bo to zame težka tekma. Vedela sem da bom morala odigrati bolje, kot sem včeraj proti Radwanski in na koncu mi je to tudi uspelo" je po osvojitvi letošnjega Rogers Cupa dejala Serena Williams.

To je za Williamsovo že tretji naslov na kanadskem mastersu, njena prva zmaga na Rogers Cupu sega že v  daljno leto 2001. Američanka je z zmago v Torontu dosegla že svojo 54. WTA lovoriko, kar jo postavlja na 9. mesto med vsemi igralkami v zgodovini.

Katarina Srebotnik in Jelena Jankovič zmagovalke Rogers Cupa:

Kata je tako osvojila že četrti letošnji turnir med dvojicami, prvič pa je uspela slaviti v navezi z Jeleno Jankovič, s katero je začela sodelovati pred letošnjim Carlsbadom, kjer sta se morali posloviti v polfinalu. Tokrat pa sta igralki suvereno odigrali vse do finala in v velikem finalu ugnali nemško-češko navezo.

Srebotnikova in Jankovičeva sta se po izgubljenem uvodnem nizu, ki je trajal 50. minut, v nadaljevanju vendarle uspeli pobrati, drugi niz sta gladko dobili s 6-2, tako da je o zmagi odločal tretji niz. Do 5-5 je bil izid izenačen potem pa je slovensko-srbski navezi uspel pobeg na vodstvo s 8-5, kar se je izkazalo za odločilno prednost in osvojitev mastersa v Torontu!

Bravo Kata!

____________________________________________________________________________________________________

Med posameznicami je zmagovalka Serena Williams prejela 426,000$ in 900 WTA točk, medtem ko je finalistka Sorana Cirstea prejela 213,000$ in 620 WTA točk!

Srebotnikova in Jankovičeva sta z zmago v finalu dvojic kanadskega mastersa dobili 122,000$ in 900 WTA točk!