Sestri Williams gladko čez uvodni krog OP ZDA!

27.08.2013
NEW YORK, ZDA - S tekmami 1. kroga se je seveda začel tudi ženski del zadnjega turnirja za Grand Slam v tem letu.

Sestri Williams sta rezultatsko gladko preskočili svoji tekmici v 1. krogu. Nekoliko več časa je porabila Venus  Williams, a po rezultatu sodeč (6-1, 6-2) tokrat Kirsten Flipkens ni imela možnosti. Belgijka je pred kratkim v Torontu dobila njun medsebojni obračun, tokrat je imela le 'svojih 5 minut' na začetku 2. niza, ko je izničila prednost Američanke 2-0. Sedemkratna zmagovalka turnirjev za veliki slam in nekdanja 1. igralka sveta se ni pustila zmesti in je zlahka dokončala tekmo v svojo korist. V 2. krogu se bo pomerila s Kitajko Ži Ženg, ki je bila boljša od Kiki Bertens.

Serena, prva favoritka za končni naslov, je po samo 60 minutah deklasirala Francesco Schiavone (6-0, 6-1). Na osrednjemstadionu Arhurja Asha je v uvodnem nizu izgubila le 6 točk, zavezala kravato, v drugem pa povedla že 4-0 preden se je Italijanka vpisala na semafor. ''Poskušala sem biti ves čas osredotočena. Ko vidiš žreb in opaziš, da se boš že v uvodnem krogu pomeril z zmagovalko Grand Slama, tudi finalistko Roland Garrosa, ne izgleda ravno najbolje, prav zato je treba tekmo vzeti skrajno resno'', je povedala  Serena, 1. igralka sveta, ki se bo sedaj pomerila z Galino Voskobojevo

Včeraj je na teren stopila tudi edine slovenska predstavnica v ženski posamični konkurenci Polona Hercog, ki pa je gladko izgubila s 24. nosilko Jekaterino Makarovo

Li Na je začela OP ZDA z  zmago nad Olgo Govorcovo

Li Na je začela OP ZDA z zmago nad Olgo Govorcovo

Od desetih domačih predstavnic, jih je 6 preskočilo 1. krog. Poleg sester Williams so zmagale še Bethanie Mattek-Sands, Sloane Stephens, Jamie Hampton in Coco Vandeweghe. Nosilke so bile zelo zanesljive, poleg Flipkensove, katero je izločila Venus Williams, je spodrsnilo le še 29. nosilki Magdaleni Rybarikovi. Slovaška igralka je položila orožje v dvoboju z Avstrijko Patricio Mayr-Achleitner.

Udobno sta štartali tudi tretjepostavljena Agnieszka Radwanska in petopostavljena Kitajka Li Na, brez oddanega niza pa  napredujeta tudi Angelique Kerber in Jelena Jankovič.

Kristina Mladenovic (France) beat Anabel Medina Garrigues (Spain) 6-1 1-6 6-1
15-Sloane Stephens (U.S.) beat Mandy Minella (Luxembourg) 4-6 6-3 7-6(5)
Kurumi Nara (Japan) beat Alexandra Cadantu (Romania) 6-2 6-2
Paula Ormaechea (Argentina) beat Kimiko Date-Krumm (Japan) 6-3 7-6(7)
Zheng Jie (China) beat Kiki Bertens (Netherlands) 6-1 6-3
Ashleigh Barty (Australia) beat Estrella Cabeza Candela (Spain) 6-1 6-4
19-Sorana Cirstea (Romania) beat Sharon Fichman (Canada) 7-5 5-7 6-1
Urszula Radwanska (Poland) beat Irina Begu (Romania) 6-1 6-3
Anna Karolina Schmiedlova (Slovakia) beat Stefanie Voegele (Switzerland) 6-1 5-7 7-6(4)
32-Anastasia Pavlyuchenkova (Russia) beat Virginie Razzano (France) 7-5 6-0
Yaroslava Shvedova (Kazakhstan) beat Olga Puchkova (Russia) 6-1 6-0
16-Sabine Lisicki (Germany) beat Vera Dushevina (Russia) 6-2 7-6(3)
Venus Williams (U.S.) beat 12-Kirsten Flipkens (Belgium) 6-1 6-2
23-Jamie Hampton (U.S.) beat Lara Arruabarrena Vecino (Spain) 6-4 6-2
Caroline Garcia (France) beat Shelby Rogers (U.S.) 6-3 6-2
25-Kaia Kanepi (Estonia) beat Vania King (U.S.) 4-6 7-6(4) 6-1
Patricia Mayr-Achleitner (Austria) beat 29-Magdalena Rybarikova (Slovakia) 7-6(2) 6-3
Sofia Arvidsson (Sweden) beat Petra Cetkovska (Czech Republic) 1-6 6-4 6-1
Coco Vandeweghe (U.S.) beat Aleksandra Krunic (Serbia) 6-4 7-6(5)
30-Laura Robson (Britain) beat Lourdes Dominguez Lino (Spain) 7-5 6-0
3-Agnieszka Radwanska (Poland) beat Silvia Soler Espinosa (Spain) 6-1 6-2
Maria Teresa Torro (Spain) beat Marina Erakovic (New Zealand) 6-0 6-4
5-Li Na (China) beat Olga Govortsova (Belarus) 6-2 6-2
18-Carla Suarez Navarro (Spain) beat Lauren Davis (U.S.) 6-0 6-0