Slovenci ta teden brez četrtfinala na manjših turnirjih

23.02.2017
Nobenemu slovenskemu teniškemu predstavniku se ni uspelo uvrstiti v četrtfinale turnirjev serije ITF in Futures.

HAMMAMET, TUNIZIJA - 16-letna Kaja Juvan (711. na WTA) je začela letošnjo sezono med članicami na peščenem ITF turnirju v Hammametu, ki ima nagradni sklad 15,000 USD, v žrebu pa je bila tudi Manca Pislak (506. na WTA).

19-letna Pislakova je izgubila v uvodnem krogu. S 6-3, 6-2 jo je izločila 5. nosilka, 23-letna Slovakinja Vivien Juhaszova (378. na WTA). Prvo zmago na turnirjih serije 15k, ki so od letos naprej najmanjši, pa je vpisala Juvanova. V 1. krogu je s 6-3, 6-4 počistila s povabljenko iz Romunije, 17-letno Andreeo Prisacariu (1,082. na WTA), v osmini finala pa se je dobro upirala favorizirani 4. nosilki, a ji je na koncu zmanjkalo moči. Izgubila je s 7-6(5), 0-6, 6-2, s tem, da je imela proti 21-letni Kazahstanki Kamili Kerimbajevi (367. na WTA) žogo za 1. niz, na koncu pa je osvojila kar nekaj točk več, a to v tenisu žal ne šteje.

Kamila KERIMBAYEVA (KAZ) [4] 7-6(5) 0-6 6-2 Kaja JUVAN (SLO)

Kaja JUVAN (SLO) 6-3 6-4 Andreea PRISACARIU (ROU)
Vivien JUHASZOVA (SVK) [5] 6-3 6-2 Manca PISLAK (SLO)

V kvalifikacijah 15,000 USD vrednega Futuresa na pesku v hammametu je bil brez moči Grega Boh.

1. krog(kvalifikacije):

Cristian CARLI (ITA) [7] 6-2 6-2 Grega BOH (SLO)

ANTALYA, TURČIJA  - Nina Potočnik je prišla do 2. kroga na pesku v Hammametu.

20-letna Ptujčanka, 612. igralka sveta, je na 15,000 USD vrednem turnirju najprej s 6-7(4), 6-2, 6-1 premagala 17-letno Ukrajinko Marino Černišovo (820. na WTA), v 2. krogu pa je bila od nje močnejša Dejana Radanovič. 20-letna Srbkinja, ki je kot 412. igralka sveta postavljena za 7. nosilko, je bila boljša s 6-2, 6-1.

Dejana RADANOVIC (SRB) [7] 6-2 6-1 Nina POTOCNIK (SLO)

Nina POTOCNIK (SLO) 6-7(4) 6-2 6-1 Maryna CHERNYSHOVA (UKR)

V Antalyi sta se na trdi podlagi 15,000 USD vrednega Futuresa preiskusila Gašper Topčič in Mark Mesarič. Oba ta izgubila v 1. krogu kvalifikacij.

Chukang WANG (CHN) 6-4 6-1 Gasper TOPCIC (SLO)
Andrew RUPPLI (SUI) [15] 6-0 6-1 Mark MESARIC (SLO)

DŽAKARTA, INDONEZIJA - Aljaž Radinski se je ustavil v 2. krogu 15,000 USD vrednega Futuresa v Džakarti, ki se igra na trdi podlagi. V kvalifikacijah je izpadel Filip Jakob Zupančič.

21-letni Radinski (1,340. na ATP) je v uvodnem krogu s 7-6(2), 6-4 premagal 16-letnega domačina Justina Barkija (1,568. na ATP), v 2. krogu ga je s 6-3, 7-6(4) izločil 25-letni Francoz Valentin Nourrissat, ki nima točk za ATP lestvico, a je bil lani blizu tisočerice.

Valentin NOURRISSAT (FRA) 6-3 7-6(4) Aljaz RADINSKI (SLO)

Aljaz RADINSKI (SLO) 7-6(2) 6-4 Justin BARKI (INA)

Syed Mohd Agil SYED NAGUIB (MAS) 6-3 6-2 Filip Jakob ZUPANCIC (SLO)