Neverjetno, z mastersa v Parizu pred četrtfinalom izpadla tudi Murray in Delpo; Znani vsi udeleženci zaključnega mastersa!

01.11.2012
PARIZ, FRANCIJA - Kakšna presenečenja na letošnjem zadnjem masters turnirju sezone. Po odpovedi Rogerja Federer, včerajšnjem šokantnem porazu največjega favorita Novaka Djokovića, se je danes poslovil še 3. tenisač sveta Andy Murray. Slovo tudi Del Potra.

25-letnega Andya Murraya je, verjeli ali ne, s turnirja v dvorani Bercy spravil Poljak Jerzy Janowicz, ki je že v prvih dveh krogih poskrbel za izpad papirnatih favoritov. Poljak je zmagovalca OP ZDA in olimpijskega prvaka izločil v 3. krogu s 5-7, 7-6 in 6-2.

Porazu se ni izognil tudi Juan Martin del Potro. Argentinca je ugnal servis-volej igralec Michael Llodra (6-4, 6-3).

Poljak Jerzy Janowicz, kvalifikant, ki je že v 1. krogu poskrbel za slabo voljo pri naših sosedih, ko je izločil Marina Čilića, je ubranil zaključno točko najboljšemu britanskemu tenisaču in šokiral še Otočane. Ja, sanjski teden je za Poljakom, o tem ni dvoma, ne glede na to, do kam bo še prišel. ''To je najbolj neverjeten dan v moji karieri'', se je kar smejalo Janowiczu. ''Premagal sem zmagovalca OP ZDA, olimpijskega prvaka. Premagal sem Andya Murraya. Neverjeten, čudovit občutek. ne vem kako, a moram se 'strezniti' in pripraviti na jutri. Čaka me naslednja tekma'', je kar žarel Janowicz, ki je prvi poljski tenisač v četrtfinalu turnirjev serije masters.

Presrečni Jerzy Janowicz po zmagi nad Andyem Murrayem. Enaindvajsetletni Jerzy je prvi Poljak v četrtfinalu turnirjev serije ATP 1000 ali masters

Murray je vodil 7-5, 5-4, 40/30, pa ni uspel dokončati dvoboja kot zmagovalec. tekmec je izenačil, dobil tajbrejk, v 3. nizu pa dvakrat odvzel servisno igro velikemu favoritu in slavil po 2 urah in 25 minutah. 22 asov je zletelo iz loparja 21-letnega Poljaka, na prvi servis pa je dobil 83% točk.

''Ko sem serviral za zmago, nisem igral dobro ter sem naredil nekaj napak. Vseeno sem mislil, da bom zmagal. Verjetno je moj naprotnik po vrnitvi v tekmo dobil krila. Začel je igrati bolje. Tajbrejk je odigral odlično, zelo agresivno'', je povedal Škot po porazu z Janowiczem, ki je leto začel šele kot 221. igralec sveta s porazom proti 499. Davidu Riceju na futuresu v Veliki Britaniji. Sedaj je na kariernem 64. mestu, naslednji teden pa bo seveda še veliko višje.

5. nosilec Tomas Berdych je prav tako začel slabo 3. krog, vendar ni dopustil presenečenja. Prvi niz je dobil tekmec Kevin Anderson, ki je zadel 15 asov do konca tekme, vendar premalo za zmago. Berdych bo v četrtfinalu meril moči z domačinom Gillesom Simonom, ki sploh ni stopil na teren zaradi predaje Keja NIšikorija. Simon je imel kar nekaj sreče do sedaj. Najprej je odpovedal nastop Roger Federer, ki se je znašel v njegovem žrebu, sedaj pa mu je 3. krog predal Japonec zaradi poškodbe desnega gležnja.

Osmopostavljeni Janko Tipsarević je na zaključnem turnirju v Londonu, prvič v karieri. V osmini finala mu je uspelo izločiti Juana Monaca z rezultatom 6-3, 3-6, 6-3. Izkoristil je dve brejk žogi od treh in na prvi servis oddal le 8 točk. Srb si je po porazu Almagra in Raonića že zagotovil nastop med najboljšimi osmimi, ki se bodo potegovali za naslov v londonski O2 Areni, zaključnem mastersu sezone.

Janko Tipsarević se je uvrstil na zaključni turnir osmerice, ki bo naslednji teden v britanski prestolnici

Še enkrat več pa se fenomenalno v domači dvorani Bercy počuti povabljenec Michael Llodra. 'Wildcard' je že zdavnaj opravičil, vse skupaj pa nadgradil danes, ko je s turnirja vrgel še enega tihega favorita Juana Martina del Potra. Le kdo bi si mislil, da bomo na pariškem mastersu še pred četrtfinalnimi tekmami videli toliko senzacij? Llodra je Argentincu prekinil niz 11. zaporednih zmag, ko je v tem obdobju (2 tedna) zmagoslavno dvignil pokal na Dunaju (premagal Žemljo) in Baslu (premagal Federerja). Zanimivo, da 32-letni Francoz ni dosegel zmage na ATP turneji vse od Roland Garrosa, sedaj pa bo igral kar četrtfinale mastersa. Del Potra je izločil po vsega 69 minutah s 6-4, 6-3 in se ni oziral na to, da je pred tem z njim štirikrat izgubil.

''Že pred začetkom turnirja sem vedel, da igram dobro toda, da bom izločil Isnerja in Del Potra pa nisem bil prepričan. Res je, da so tu pogoji za igro zelo 'hitri', kar je pripomglo pri mojem dobrem serviranju. Juan je znan kot dober returner, vendar danes ni mogel nič zaradi mojega dobrega serviranja. Ko moje najboljše orožje deluje me je težko premagati'', je povedal Llodra po uvrstitvi med osem najboljših.

Michael Llodra je bil na tiskovni konferenci seveda židane volje

Američan Sam Querrey je po Novaku Djokoviću izločil še velikega serverja Miloša Raonića. Slednji je bil 14. nosilec pariškega mastersa, letos pa je zadel že 1000 asov, toda danes je v prvem nizu izgubil servis v 8. igri, v drugem pa je bil nemočen v tajbrejku. Igralec iz Las Vegasa je na koncu po 71 minutah slavil s 6-3, 7-6(1).

Domači favorit Jo-Wilfried Tsonga je dobil obe podaljšani igri s Špancem Nicolasom Almagrom ter pričakovano odhaja v četrtfinale, kjer so kar trije francoski tenisači. Tsonga si je prav tako priigral vozovnico za zaključni turnir v Londonu in s tem dokončno zaprl pot vsem ostalim. Na ATP World Tour Finalsu bodo igrali Roger Federer, Novak Djoković, Andy Murray, David Ferrer, Tomas Berdych, Juan Martin del Potro, Janko Tipsarević in Jo-Wilfried Tsonga. Nadala zaradi poškodbe kolen ne bo.

Jo-Wilfried Tsonga je zadnji udeleženec zaključnega turnirja osmerice v Londonu. Danes sta si v Parizu vozovnico priigrala zadnja dva, ob Tsongi še Tipsarević

Zadnji dvoboj dneva je dobil Španec David Ferrer. Po treh nizih s 6-2, 4-6 in 6.2 je izločil Švicarja Stanislasa Wawrinko.