Solze so se hitro osušile

25.01.2017
MELBOURNE, AVSTRALIJA - V četrtfinalu OP Avstralije se je končal niz devetih zaporednih zmag najboljše Britanke Johanne Konte.

Britanska številka ena Johanna Konta je bila samo še eno zmago oddaljena od ponovitve lanskega rezultata na OP Avstralije (SF), a je v četrtfinalu naletela na previsoko oviro, ki sliši na ime Serena Williams.

Konta je v uvodnem delu nove sezone napovedala dobro formo v Šenznu, kjer je prišla do polfinala, teden dni kasneje pa se je veselila druge lovorike v karieri, ko je v finalnu Sydneyja premagala Agnieszko Radwansko. Dobre predstave je kazala tudi v Melbournu, kjer na poti do četrtfinala ni izgubila niza. Povsem drugačen scenarij se je odvil proti drugi igralki sveta, ki je Britanko deklasirala s 6:2, 6:3.

Konta je obračun z zmagovalko 22 turnirjev za Grand Slam opisala kot najboljšo izkušnjo njenega življenja. ''Ogromno sem se lahko naučila iz tega. Ne verjamem, da ima katerakoli igralka na dvobojih s Sereno občutek nadzora,'' je povedala 25-letnica.

Williamsova je izgubila le tri točke na njen prvi začetni udarec in vztrajno napadala Kontin drugi servis. Zabila je 25 winnerjev in 10 asov ter uprizorila preobrat po zaostanku z brejkom na začetku drugega niza. ''Zna poskrbeti, da se igra pod njenimi pogoji. Tudi če je v obrambnem položaju, imaš občutek, da moraš z žogo narediti več, zato si pod večjim pritiskom,'' je pojasnila Britanka, ki je četrtfinalni poraz doživela zelo čustveno.

''Jokala sem, saj sem na splošno zelo čustvena oseba. Tega nikoli nisem skrivala. Trdo sem delala, da bi čustva usmerila v pozitivno in konstruktivno smer. Ko nisem na igrišču, sem še vedno čustvena,'' je povedala krvnica lanske zmagovalke Angelique Kerber.

Williamsova bo v polfinalu igrala s Hrvatico Mirjano Lučić-Baroni, s katero se nista pomerili vse od najstniških let (Wimbledon, 1998).

pripravil: Ž. J.