Španski finale v Acapulcu; Izpad Roddicka v Delray Beachu

03.03.2012
V mehiškem Acapulcu bomo po ženskem italijanskem finalu videli moški finale, ki pa ga bosta začinila Španca, David Ferrer in Fernando Verdasco. V Delray Beachu končana četrtfinala in izpad Roddicka.

ACAPULCO, MEHIKA - V Mehiki, na ATP turnirju serije 500, ki je tudi zadnji v seriji peščenih dogodkov po Latinski Ameriki (Golden Swing), se bosta v velikem finalu pomerila Španca David Ferrer in Fernando Verdasco.

1. nosilec in tudi dvakratni zaporedni zmagovalec in branilec naslova David Ferrer je za 14. zaporedno zmago v Acapulcu izločil Santiaga Giralda s 7-5, 6-4. Španec bi z uspehom v finalu postal šele drugi tenisač s tremi zaporednimi uspehi na turnirju serije ATP 500. Španec je v polfinalu ubranil vseh šest brejk priložnosti Kolumbijcu, sam pa v vsakem nizu enkrat strl začetni udarec tekmeca. Dvoboj je trajal 1 uro in 51 minut.

Njegov nasprotnik v finalu bo rojak Fernando Verdasco, sicer 8.  nosilec, ki je po dveh nizih (6-3, 6-3.)dobil polfinale proti Švicarju Stanislasu Wawrinki. Za Verdasca je to prvi finale v sezoni, lovorike pa ni osvojil že dve leti. Lani je trikrat prišel v finale in vedno ostal praznih rok.

John Isner brani čast Američanov na domačem ATP turnirju v Delray Beachu

DELRAY BEACH, ZDA - Na 442,500 USD vrednem ATP turnirju serije 250, pa so včeraj odigrali četrtfinala oz. tekme, ki zmagovalce peljejo v polfinale.

Južnoafričan Kevin Anderson je izpisal iz turnirja domačina Andya Roddicka, a na poti do zmage ubranil tudi tri zaklljučne točke Teksačana. Roddick, je imel v tajbrejku drugega niza veliko možnosti, da se prebije med štiri, a Anderson je izvlekel celo kožo in izenačil medsebojno razmerje z Američanom na 2-2.

No, domačini le imajo enega polfinalista. To je 1. nosilec John Isner. V četrtfinalu je brez težav pospravil z Avstralcem Bernardom Tomićem s 6-3, 6-2. 19-letni Avstralec je na igrišču zdržal le 56 minut.

Vseeno pa 'kenguruji' ne bodo brez predstavnika, ki se bo boril za naslov. V polfinale je presenetljivo uspelo priti Marinku Matoševiću. Včeraj je izločil zmagovalca Delray Beacha 2010 Ernestsa Gulbisa, verjetno pa je odveč dodati, da ima Matošević za sabo najboljši teden na ATP turneji. V polfinalu ni igral še nikoli, za vstop v finale pa se bo pomeril z Izraelcem Dudijem Selo, ki je po treh nizih v četrtfinalu ustavil Philippa Kohlschreiberja.