Verdasco izločil Almagra v Acapulcu; Roddick v četrtfinalu Delray Beacha

02.03.2012
Na peščenem teniškem ATP turnirju serije 500 v Acapulcu smo dobili polfinaliste, v Delray Beachu (ATP 250) pa so dokončali 2. krog.

ACAPULCO, MEHIKA - Španski tenisač David Ferrer je na ATP turnirju v Acapulcu, ki se igra za več kot 1 milijon USD, prišel do 13. zaporedne zmage, ki ga pelje v polfinale.

1. nosilec je dvakratni zaporedni zmagovalec turnirja Abierto Mexicano Telcel, včeraj pa je po 1 uri in 14 minutah rutinirano pospravil s Pablom Andujarjem (6-2, 6-4). Za prvi niz je ob koncu dobil štiri zaporedne igre, v drugem pa je še enkrat odvzel začetni udarec Andujarju. V letošnji sezoni ima Ferrer 16 zmag in le en poraz, ko je izgubil z Djokovićem na OP Avstralije. Proti Santiagu Giraldu bo poskušal priti v tretji letošnji finale. Kolumbijec je bil v četrtfinalu po treh nizih boljši od Argentinca Carlosa Berlocqa.

Drugi polfinale tvorita Švicar Stanislas Wawrinka in Španec Fernando Verdasco. Prvi je s 7-5, 6-1 odpisal Francoza Jeremya Chardya, drugi pa je v španskem četrtfinalu ugnal višje uvrščenega Nicolasa Almagra (6-4, 7-6). Slednji je že dvakrat slavil v Acapulcu medtem, ko je Verdasco že leta 2004 tudi igral v finalu.

Abierto Mexicano Telcel
Kategorija: ATP World Tour 500
Datum: 27.02.2012-03.03.2012
Nagradni sklad: $ 1,155,000

01.03.2012 QF  S Giraldo  defeats  C Berlocq  75 36 64
01.03.2012 QF (1)  D Ferrer  defeats  P Andujar  62 64
01.03.2012 QF (8)  F Verdasco  defeats (2)  N Almagro  64 76(5)
01.03.2012 QF  S Wawrinka  defeats  J Chardy  75 61

Andy Roddick se je uvrstil v drugi četrtfinale v letošnjem letu

DELRAY BEACH, ZDA - Domači teniški igralec Andy Roddick se je uvrstil v četrtfinale Delray Beacha potem, ko je maščeval nedavni poraz proti Uzbekistancu Denisu Istominu (San Jose).

Četrtopostavljeni Teksačan je izkoristil vse tri priložnosti za brejk ter se je uvrstil v drugi četrtfinale sezone. 29-letni Roddick je že leta 2002 igral v finalu Delray Beacha, za preboj v polfinale pa bo moral izločiti Kevina Andersona, Južnoafričana, ki je včeraj po treh nizih iz turnirja izpisal Belgijca Xavierja Malissa.

Izraelec Dudi Sela je z dvakrat po 6-4 izločil Finca Jarkka Nieminena, Nemec Philipp Kohlschreiber pa je zlahka pospravil s Hrvatom Ivanom Dodogom. Međugorec je uspel priti le do dveh iger v vsakem nizu in skupaj s Čilićem in Karlovićem hitro zapušča Delray Beach. Slednja sta izgubila že v 1. krogu.