Stephensova do zmage v debitantskem nastopu v finalih WTA turnirjev

10.08.2015
WASHINGTON, ZDA - Sloane Stephens je v finalu turnirja serije International premagala Anastasio Pavličenkovo s 6:1, 6:2 in osvojila prvo lovoriko v svoji karieri.

Vzhajajoča zvezda svetovnega tenisa Sloane Stephens je zabeležila največji preboj v svoji karieri, ko je na osrednjem igrišču turnirja Citi Open premagala rusko nasprotnico in se veselila prve zmage na WTA Touru.

Stephensova, ki po nekaterih napovedih velja za naslednico Serene Williams, je zaigrala v sploh prvem finalu, v katerem pa ni imela pretiranih težav z Anastasio Pavličenkovo, kateri je prepustila samo tri igre.

Nekdanja 11. igralka se bo z zmago pomaknila nazaj med 30 najboljših tenisačic na lestvici WTA.

''Stopila sem na igrišče in odigrala po najboljših močeh. Mislim, da sem uspela prikazati svojo igro. To je bil zares dober dan,'' je povedala Stephensova.

''Lepo je osvojiti prvi naslov. O naslednjem cilju sploh še nisem razmišljala. Najprej bom proslavila v etiopijski restavraciji, v katero zahajam že cel teden. Lani sem šla skozi učni proces. Veliko sem morala prestati za ta pokal, a bilo je vredno,'' je dodala 22-letnica.