Washington: Raoniču prvi kanadski finale na ATP turneji!

03.08.2014
WASHINGTON, ZDA - Miloš Raonič je zmagovalec ATP500 teniškega turnirja v Washingtonu, ki bo šel v anale kot prvi kanadski v odprti dobi tenisa.

V finalu skoraj 1,4 milijona USD vrednega ATP turnirja v Washingtonu, imenovanega Citi Open, je Miloš Raonič premagal rojaka Vaseka Pospisila, s tem pa mu je preprečil tudi prvenec.

Raonič se je dokopal do šestega naslova v karieri in prvega na turnirjih serije 500, prekinil pa je tudi enajstmesečni post brez osvojene lovorike. Nazadnje se je veselil lani novembra v Bangkoku.

Le 67 minut je potreboval Miloš Raonič v finalu, da je zlomil rojaka Pospisila s 6-1, 6-4. Slednji je imel le eno priložnost za brejk, pa še to v prvem nizu, na drugi strani je Raonič trikrat vzel servisno igro in je zasluženi zmagovalec Washingtona. V roke je prejel ček v vrednosti 316,400 USD, na lestvici pa bo dodal 500 točk, kar ga bo izstrelilo na 6. mesto.

Drugopostavljeni Raonič je po Andyu Roddicku 2007 šele drugi Severnoameričan, ki je zmagal v Washingtonu, v boju za zmago na turneji US Open Series pa se je izenačil z Johnom Isnerjem, ki je prejšnji teden slavil v Atlanti.

Vaseku Poslipilu ni uspelo, da bi postal šesti letošnji igralec, ki bi prišel do prvenca na ATP turneji.