Tamara Zidanšek vrnitev po poškodbi začinila z zmago v uvodnem krogu

20.09.2016
Mlada slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek se je po poškodbi vrnila na teniške terene.

PODGORICA, ČRNA GORA - V Podgorici poteka 25,000 USD vreden ITF turnir na pesku, obe slovenski teniški igralki pa sta preskočili 1. krog.

18-letna Tamara Zidanšek je zaradi poškodbe na turneji manjkala tri mesece. Vrnila se je zmagoslavno. V 1 krogu je kot 2. nosilka in 208. igralka sveta s 6-2, 6-1 deklasirala komaj 15-letno Srbkinjo Ksenijo Tmušič (b.u.). Če le ta ni bila dorasla in prava tekmica za Zidanškovo, pa bo v 2. krogu vsekakor večji test 19-letna Melanie Stokke iz Norveške, trenutno 353. tenisačica sveta.

Tudi 26-letna Tadeja Majerič (239. na WTA) je bila odsotna dva meseca. Nazadnje je nastopala sredi julija. V Podgorici je 3. nosilka, za začetek pa je s 6-4, 7-5 ugnala 19-letno Saro Cakarevič (510. na WTA). V 2. krogu se bo pomerila z vrstnico iz Slovaške Lenko Jurikovo, ki je na 419. mestu računalniške lestvice.

V kvalifikacijah je obstala Manca Pislak.

Tadeja MAJERIC (SLO) [3] 6-4 7-5 Sara CAKAREVIC (FRA)
Tamara ZIDANSEK (SLO) [2] 6-2 6-1 Ksenija TMUSIC (SRB)

1. krog(kvalifikacije):

Linda PRENKOVIC (GER) 6-7(2) 6-3 6-0 Manca PISLAK (SLO) [7]

BRNO, SLOVAŠKA - Na 10,000 USD vrednem peščenem ITF turnirju v Brnu je Nina Potočnik (628. na WTA) klonila v uvodnem krogu.

19-letna Potočnikova je bila 3. nosilka, a jo je presenetila tri leta mlajša Čehinja Monika Kilnarova. 919. igralka sveta je slavila z 2-6, 7-6(5), 7-6(1).

Monika KILNAROVA (CZE) 2-6 7-6(5) 7-6(1) Nina POTOCNIK (SLO) [3]

SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - Marija Venta je bila poražena v 1. krogu kvalifikacij 10,000 USD vrednega ITF turnirja na pesku, ki se skozi celo leto igra v Santa Margheriti di Puli v Italiji.

Dalila SPITERI (ITA) 6-2 6-0 Marija VENTA (SLO)

ŠIMKENT, KAZAHSTAN - Svojo prvo točko za WTA lestvico je osvojila Nina Kolar.

Na 10,000 USD vrednem ITF turnirju (pesek) v Kazahstanu je v 1. krogu 17-letna Kolarjeva (b.u.) s 7-5, 6-4 izločila 20-letno Belorusinjo Alino Zubkovo, prav tako brez uvrstitve na lestvici. V 2. krogu se bo pomerila s 3. nosilko  iz Rusije, 20-letno Darjo Lodikovo (698. na WTA).

Nina KOLAR (SLO) 7-5 6-4 Alina ZUBKOVA (BLR)

DUNAKESZI, MADŽARSKA - Nik Razboršek in Tomi Ternar sta ekspresno izpadla na 10,000 USD vrednem peščenem Futuresu na Madžarskem.

22-letni Razboršek (796. na ATP) je bil prekratek v dvoboju s Pavelom Nejedlyem. 23-letni češki tenisač, sicer 687. igralec sveta, je zmagal s 6-4, 6-7(4), 7-6(4).

26-letni Ternar (707. na ATP) je osvojil le eno igro. S 6-1, 6-0 ga je odpravil 27-letni domačin Atilla Balazs (677. na ATP), ki je bil pred šestimi leti najvišje na 153. mestu.

V kvalifikacijah je bil prekratek David-Lucas Ambrožič.

Pavel NEJEDLY (CZE) 6-4 6-7(4) 7-6(4) Nik RAZBORSEK (SLO)
Attila BALAZS (HUN) 6-1 6-0 Tomislav TERNAR (SLO)

Cristian Stefan MOLDOVAN (ROU) 7-5 6-1 David Lucas AMBROZIC (SLO)

SOKOBANJA, SRBIJA - Na 10,000 USD vrednem Futuresu na pesku v Srbiji se je čez 1. krog prebil Mike Urbanija, Aljaž-Jakob Kaplja pač ne.

26-letni Urbanija (985. na ATP) je v uvodnem krogu s 6-4, 6-3 premagal 21-letnega Japonca Šunsukeja Vakito (1,150. na ATP), na tekmeca v osmini finala še čaka.

19-letni Kaplja (b.u.) je izgubil 's kolesom' 6-0, 6-0. Dve 'kravati' mu je podelil 25-letni Poljak Maciej Rajski, 764. igralec sveta.

Mike URBANIJA (SLO) 6-4 6-3 Shunsuke WAKITA (JPN)
Maciej RAJSKI (POL) 6-0 6-0 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)