Težko prigarana zmaga Blaža Role v uvodnem krogu Firenc

25.09.2019
FIRENCE, ITALIJA - Blaž Rola je po 2 urah in 25 minutah uspel streti španskega tekmeca za 3. krog Challengerja v Firencah.

Osemindvajsetletni Blaž Rola je uspel slaviti v 2. krogu ATP Challengerja v Firencah. Potem, ko je bil kot 8. nosilec v 1. krogu prost, je v drugem s 6-7(4), 6-4, 7-5 premagal Španca Oriola Roca Batalla.

Ptujčan, trenutno 130. igralec sveta, je garal za zmago. 26-letni Španec (301. na ATP)  mu je vzel uvodni niz po podaljšani igri. Niz je bil izjemno tesen, oba sta prišla do enega brejka. V naslednjih dveh nizih Rola ni več dovolil brejk žogice tekmecu, sam pa je uspel po enkrat vzeti začetni udarec. Na koncu dvoboja ju je ločilo le tri točke (108:105), a dva niza sta šla v roke Slovencu za nepredovanje na 46,600 evrov vrednem turnirju v Italiji. Med seboj sta igrala prvič.

V 3. krogu se bo udaril z Egipčanom Mohamedom Safwatom, s katerim je izgubil pred kratkim v pokalu Davis. Hitro je prišel povratni dvoboj in priložnost za Rolo, da se mu maščuje in tudi izenači na 2:2 v medsebojnih tekmah. Prav vsakič sta se merila na pesku, letos si bosta gledala iz oči v oči že tretjič. 29-letni Safwat je 244. na ATP lestvici.