Thiem premagal največjega za največji uspeh v karieri

18.03.2019
INDIAN WELLS, ZDA - V kalifornijski puščavi Indian Wells je do največje lovorike v karieri prišel Dominic Thiem. Za Avstrijca, ki je v finalu uspel premagati Rogerja Federerja, je to prvi Masters naslov.

Avstrijec Dominic Thiem je bil navdušen nad zmago v Indian Wellsu in jo označil, kot bi osvojil Grand Slam.

V finalu prvega Mastersa letošnje sezone sta se pomerila Roger Federer in Dominic Thiem. Oznaka favorita je bila na strani največjega vseh časov Federerja, a pokal je prvič na Mastersih ujel Avstrijec in je v ponedeljek napredoval iz osmega na četrto mesto na ATP lestvici.

Petič sta se med seboj pomerila Federer in Thiem, tretjič na trdi podlagi, kjer Thiem še ni uspel vzeti niza 37-letnemu Baselčanu. Tudi tokrat je bolje začel Švicar, a na koncu se je veselil 'sosed' s 3-6, 6-3, 7-5.

''Nerealno. V veliko čast mi je bilo igrati tako velik finale z Rogerjem. Prva dva finala na Mastersih sem izgubil, tokrat mi je uspelo in počutim se, kot bi osvojil Grand Slam'', je žarel Thiem ter dodal, da letos ni beležil dobrih rezultatov, z izjemo teh dveh tednov v Indian Wellsu.

Thiem je sproduciral fantastično predstavo v finalu turnirja BNP Paribas Open, ki ga nekateri imenujejo tudi četrti Grand Slam. Federerju je preprečil rekordni šesti naslov v Indian Wellsu. Nadoknadil je niz zaostanka in v sončni Kaliforniji vse pustil brez besed. Avstrijec je veljal za enega najbolj obetavnih v svoji generaciji, kar je tudi dokazal, a do odmevnega uspeha mu še ni uspelo priti. S fantastičnim enoročnim bekendom je bil vseskozi med najboljšimi, enostavno mu je manjkal le en korak, ta ki ga je realiziral v nedeljo v Indian Wellsu. Postal je prvi Avstrijec z Masters lovoriko po Miamiju 1997 in Thomasu Musterju. Okitil se je z 12. turnirsko zmago.

Za nami je 19 turnirjev v letošnjem letu, dobili pa smo še 19. različnega zmagovalca.

Roger Federer je ubranil finale iz lanskega leta, ko je klonil proti Del Potru. Pred kratkim je osvojil 100. turnir v karieri (Dubaj) in pri svojih letih igra 'vesoljski' tenis. Le kaj nam bo še ponudil ta 'čarovnik iz Basla' do konca karieri, ki ga ni videti blizu. Resnično smo lahko zadovoljni, da živimi v eri, ki jo narekuje Federer...