Tomas Berdych z zmago v Stockholmu še bližje Londonu!

21.10.2012
Najboljši češki teniški igralec Tomas Berdych si je z zmago na ATP 250 turnirju v Stockholmu še povečal možnosti za nastop na zaključnem turnirju v Londonu!

STOCKHOLM, ŠVEDSKA - Po letu 1991, ko sta se pomerila Nemec Boris Becker in Šved Stefan Edberg (zmagal Becker), sta se v finalu ATP 250 turnirja v glavnem mestu Švedske prvič pomerila 1. in 2. nosilec. Čeh Tomas Berdych je v treh izenačenih nizih na koncu slavil proti 1. nosilcu Francozu Joju-Wilfriedu Tsongaju s 4:6, 6:4, 6:4!

Francoz se je hotel Čehu oddolžiti za poraz na ATP 1000 turnirju v Šanghaju in je zato agresivno začel dvoboj. En brejk je bil dovolj, da je v žep pospravil 1. niz. Ko je v 2. nizu povedel s 4:2 je vse kazalo na lahko zmago, a Čeh ni mislil tako in je s 4 zaporednimi dobljenimi igrami izenačil na 1:1 v nizih.

Do zadnje igre v 3. nizu ni nobenemu uspelo priti do prednosti. V 10. igri se je Tsonga soočil z dvema brejk priložnostima nasprotnika. Dve mu je uspelo rešiti, 3. pač ne in po 1 uri in 28 minutah je Tomas zmagoslavno dvignil roke!

Tomas Berdych je v medsebojnih dvobojih povedel s 3:1. Po Montpellierju je to njegova druga turnirska zmaga letos in 8 v karieri!

Tsongaju niso pomagale niti atraktivne poteze...