Tomi Ternar v četrtfinalu Bola

13.05.2015
Prekmjurec Tomi Ternar se je uvrstil v četrtfinale ATP futuresa na Bolu, Dalila Jakupovič pa je na travnati podlagi ITF turnirja v deželi vzhajajočega sonca v osmini finala.

DOBOJ, BOSNA IN HERCEGOVINA  - V glavnem delu futures turnirja v BIH-u (10,000 USD) je bil 2. nosilec Mike Urbanija, a je predal v 1. krogu.

25-letni Urbanija, 576. igralec sveta, je gladko dobil uvodni niz na pesku, nato pa po izgubljenem tajbrejku v drugem predal, verjetno zaradi poškodbe. V nadaljevanje se je tako prebil 19-letni Srb Goran Markovič (1,535. na ATP).

Goran MARKOVIC (SRB) 1-6 7-6(4) Retired Mike URBANIJA (SLO) [2]

BOL, HRVAŠKA - Na 10,000 USD vrednem futuresu na otoku Brač gre ta teden najbolje iz loparja Tomiju Ternarju, ki se je prebil najmanj v četrtfinale.

24-letni Prekmurec, 728. na ATP lestvici, je v 2. krogu peščenega turnirja s 7-6(6), 6-1 zbrisal Nemca Iva Mijica. 25-letnik je šele 1,535. na ATP lestvici in zmaga Tomija je bila pričakovana. Največji posel je Ternar pripravil v 1. krogu, ko je gladko porazil 20-letnega Britanca Jonnya O'Maro, sicer 844. igralca sveta (6-1, 6-0). Bo pa imel velik test v četrtfinalu, saj ga čaka 23-letni Avstralec in 4. nosilec Gavin Van Peperzeel, 348. na ATP lestvici. Le ta je pred kratkim premagal Grego Žemljo v polfinalu challengerja v An Ningu.

V 1. krogu glavnega dela sta izgubila Nik Razboršek (1,459. na ATP) in Aljaž Radinski (1,377. na ATP). Oba sta prišla iz kvalifikacij. 21-letnega Razborška je s 7-6(3), 4-6, 6-3 ugnal 7. nosilec, 23-letni Nemec Kevin Krawietz (519. na ATP), ko je dobil zadnjih pet iger, 19-letnega Radinskega pa je s 6-0, 6-4 ustavil 20-letni Romun Robert Constantinovici (1,222. na ATP).

Tomislav TERNAR (SLO) 7-6(6) 6-1 Ivo MIJIC (GER)

Tomislav TERNAR (SLO) 6-1 6-0 Jonny O'MARA (GBR)
Kevin KRAWIETZ (GER) [7] 7-6(3) 4-6 6-3 Nik RAZBORSEK (SLO)
Robert CONSTANTINOVICI (ROU) 6-0 6-4 Aljaz RADINSKI (SLO)

3. krog(kvalifikacije):

Robert CONSTANTINOVICI (ROU) [1] 6-2 6-1 Anze LOVISCEK (SLO)
Nik RAZBORSEK (SLO) [9] 6-1 6-0 Mattia ROSSI (ITA)
Aljaz RADINSKI (SLO) [8] 3-6 6-4 6-2 Ivan GOLUZA (AUS) [13]

2. krog(kvalifikacije):

Anze LOVISCEK (SLO) 7-6(3) 4-6 6-3 Adam HECIMOVIC (AUS)
Evan HOYT (GBR) [2] 6-0 4-6 6-2 Tilen ZITNIK (SLO)
Stefan MICOV (MKD) [3] 6-0 6-2 Marko NOVAK (SLO)
Nik RAZBORSEK (SLO) [9] 6-2 6-0 Joel Vincent LINK (GER)
Blade FONG (AUS) 6-1 6-2 Ziga PAPEZ (SLO) [12]
Aljaz RADINSKI (SLO) [8] 6-1 6-0 Dino SUDAC (CRO)

1. krog(kvalifikacije):

Anze LOVISCEK (SLO) 6-3 6-2 Filip DZAKULA (BIH)
Tilen ZITNIK (SLO) 6-3 6-7(7) 6-1 Filip KESINA (CRO)
Dominik SPROCH (SVK) [10] 6-7(4) 6-3 6-3 Dorian Tomaz JANEZIC (SLO)
Marko NOVAK (SLO) 6-1 6-2 Alexander ZYRYANOV (RUS)
Nik RAZBORSEK (SLO) [9] 6-1 6-1 Stefan ROGANOVIC (SRB)
Ziga PAPEZ (SLO) [12] 6-2 6-4 Marko SIROVICA (CRO)
Silvio DADIC (CRO) [14] 6-2 3-6 6-3 Rok KRIZAJ (SLO)
Aljaz RADINSKI (SLO) [8] 6-4 6-1 Goran ROZIC (CRO)

V ženski konkurenci ITF turnirja na Bolu (10,000 USD) smo ostali brez predstavnic po 2. krogu. Izgubili sta Pia Čuk (840. na WTA) in Tamara Zidanšek (676. na WTA).

17-letna Zidanškova, ki je prejšnji teden igrala v finalu Bola, je tokrat v 2. krogu morala priznati premoč 20-letni Makedonki, 2. nosilki Lini Gjorčeski (402. na WTA). Slednja je slavila s 6-4, 2-6 in 6-2. V 1. krogu je Konjičanka s 7-5, 4-6 in 6-2 premagala 23-letno Zuzano Luknarovo iz Slovaške, 710. igralko sveta. 18-letna Pia Čuk je v 2. krogu morala priznati premoč Karin Kennel (693. na WTA). 19-letna Švicarka je bila boljša z rezultatom 6-3, 6-3. V uvodnem obračunu je bila Čukova s 6-2, 3-6 in 6-1 boljša od 4. nosilke, 19-letne Francozinje Estelle Cascino (493. na WTA).

V 1. krogu sta se poslovili Manca Pislak in Natalija Šipek.

Karin KENNEL (SUI) 6-3 6-3 Pia CUK (SLO)
Lina GJORCHESKA (MKD) [2] 6-4 2-6 6-2 Tamara ZIDANSEK (SLO)

Alona FOMINA (UKR) 6-4 2-6 6-1 Manca PISLAK (SLO)
Pia CUK (SLO) 6-2 3-6 6-1 Estelle CASCINO (FRA) [4]
Christina SHAKOVETS (GER) 6-4 6-2 Natalija SIPEK (SLO)
Tamara ZIDANSEK (SLO) 7-5 4-6 6-2 Zuzana LUKNAROVA (SVK)

Pia CUK (SLO) [2] 6-1 5-7 6-4 Miriam SILJIC (CRO)
Manca PISLAK (SLO) [11] 6-1 6-1 Katerina KAMINKOVA (CZE) [4]
Magdalena PANTUCKOVA (CZE) 3-0 Retired Polona REBERSAK (SLO) [5]

Pia CUK (SLO) [2] 6-0 6-0 Nomi SMILOVIC (CRO)
Manca PISLAK (SLO) [11] 6-4 6-2 Jennifer ZERBONE (FRA)
Polona REBERSAK (SLO) [5] 6-4 6-3 Milica CUBRANOVIC (SRB)

Pia CUK (SLO) [2] BYE
Manca PISLAK (SLO) [11] BYE
Polona REBERSAK (SLO) [5] BYE

KURUME, JAPONSKA - 24-letna Dalila Jakupovič (279. na WTA) ostaja na travnati podlagi. Drugi teden bo igrala na ITF turnirju na Japonskem, tokrat v mestu Kurume, nagradni sklad pa je 50,000 USD.

V 1. krogu je Jeseničanka s 7-5, 6-2 ugnala 25-letno Tajko Varatčajo Vongteančaji, ki je 207. na WTA lestvici. Lepa zmaga ji je lahko lepa motivacija, da se v 2. krogu maščuje Kristini Pliškovi. S 23-letno Čehinjo, ki je tokrat kot 117. igralka sveta 2. nosilka, je izgubila prejšnji teden.

Dalila JAKUPOVIC (SLO) 7-5 6-2 Varatchaya WONGTEANCHAI (THA)

RALEIGH, ZDA - Čez 25,000 USD vreden peščeni ITF turnir v ZDA, ki se igra v Raleighu, pa je prišla naša teniška veteranka Petra Rampre.

35-letna Rampretova, 346. na WTA lestvici, je turnir v Raleighu osvojila leta 2011 (takrat 50k). V 1. krogu je s 6-1, 6-4 odpravila 24-letno Norvežanko Emmo Flood (496. na WTA), na nasprotnico v drugem še čaka.

Petra RAMPRE (SLO) 6-1 6-4 Emma FLOOD (NOR)