Tretja zmaga zapored in polfinale Challengerja za Blaža Rolo

27.04.2019
LEON, MEHIKA - Blaž Rola prvič letos navdušuje na turneji.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je v polfinalu ATP Challengerja v Mehiki, ki se odvija na trdi podlagi. Potem, ko do tega tedna ni uspel vezati dveh zmag zapored, je tokrat v Leonu prišel do treh in se prebil v polfinale.

Ptujčan je imel ugoden žreb in v četrtfinalu s 7-6(7), 6-3 nadigral Gonzala Escobarja iz Ekvadorja.

Rola, 263. na ATP lestvici, je moral v uvodnem nizu reševati žogo za niz. Oba sta v prvem delu prišla do enega brejka, precej več priložnosti pa je imel 30-letni Escobar. Tesen tajbrejk je pripadel 28-letnemu Slovencu, ki je precej bolje zaigral v 2. nizu in z dvema brejkoma dokončal nalogo. Svoj servis je v zadnjem delu ohranil in se po 1 uri in 43 minutah prebil med štiri najboljše na turnirju vrednem 54,160 ameriških dolarjev. Rola je zadel tudi 12 asov, v točkah je bilo zelo izenačeno, 80:77. To je bil njun drugi medsebojni obračun ter druga zmaga Slovenca. Južnoameričana je premagal tudi dve leti nazaj na Challengerju v Sarasoti.

Večji test Blaža čaka v polfinalu, ko se bo pomeril s 188. na ATP lestvici, Jamesom Wardom. 32-letni Britanec je že bil v TOP100, tako kot Rola. Do sedaj sta se nasproti mreže dobila dvakrat, obe zmagi je odnesel tenisač iz Londona. Leta 2014 sta se pomerila na ATP turnirju v Queensu in na OP Francije. Slednjega je Ward dobil v kvalifikacijah šele v 3. nizu z 12-10.