V Charlestonu se dekleta borijo na zelenem pesku!

06.04.2011
CHARLESTON, ZDA - V zvezni državi Južna Karolina (ZDA) se ta teden igra največji ženski turnir imenovan Family Circle Cup.

Turnir v Charlestonu spada v serijo premier, dekleta pa se borijo za denarno pogačo skupno vredno kar 721,000 ameriških dolarjev.

To je tudi edini turnir v ženski in moški konkurenci (WTA in ATP), kjer organizatorji poskrbijo za zeleno peščeno podlago (zeleni pesek), ki je na turneji takorekoč izumrla.

Verjetno ni treba dodati, da se dogodka vsako leto udeleži tudi večina najboljših tenisačic sveta, zgodovina zmagovalk pa je zelo pestra. Tu so že dvignile lovoriko legende kot so Martina Navratilova, Steffi Graf in Martina Hingis.

Včeraj so bili na sporedu že nekateri obračuni drugega kroga, od nosilk pa je kovčke spakirala osmopostavljena Rusinja Alisa Klejbanova, ki je proti Američanki Christini McHale ulovila le eno igro(!). Ostale postavljene tenisačice so zabeležile zmago. Tako je 5. nosilka Shahar Peer izločila Sofio Arvidsson iz Švedske, 6. nosilka Yanina Wickmayer je bila boljša od Ženg Ži (KIT), Nemka Julia Goerges (12. nosilka) pa je s turnirja spravila kvalifikantko Evo Birnerovo iz Češke. Kitajka Peng Šuai je bila boljša od azijske kolegice Ajumi Morite, Indijka Sania Mirza pa od Američanke Vanie King. Vse te igralke so si že zagotovile 3. krog.

Predvčerajšnjim se je v 2. krog uvrstila tudi Sabine Lisicki, ki je leta 2009 tu prišla do prve lovorike v karieri. Takrat 19-letna Nemka je na poti do naslova premagala tudi Venus Williams in Caroline Wozniacki. Lisickijeva je tistega leta prišla tudi do najvišje uvrstitve na WTA lestvici, ko je zasedala 22. mesto, danes pa je zaradi poškodb, ki so jo pestile kar nekaj časa, šele na 182. V uvodnem krogu je proti Čehinji Renati Voracovi zaostajala 3-6, 3-3, nato pa nanizala kar 9 iger od 12 za zmago 3-6, 6-4, 6-2.