Wozniacki in Janković med seboj v polfinalu Charlestona!

09.04.2011
CHARELSTON, ZDA - Caroline Wozniacki in Jelena Janković se bosta kot prve in tretja nosilka udarili v polfinalu WTA turnirja serije Premier, ki se igra na zeleni peščeni podlagi v Južni Karolini.

Dvoboj polfinala na turnirju Family Circle Cup, ki se igra za nagradni sklad 721,000 USD, pripada Danki Caroline Wozniacki in najboljši srbski tenisačici Jeleni Janković.

Wozniackijeva lovi svoj prvi naslov na turnirju v Charlestonu, v četrtfinalu pa se je proti Belgijki Yanini Wickmayer dvakrat vračala iz zaostanka. V drugem nizu je obrnila rezultat po zaostanku 1-3, v tretjem pa po 2-4 ter na koncu slavila s 4-6, 6-4 in 6-4.

''Ona je številka 1 in danes se je pokazalo zakaj. Dobila je vse pomembne točke, zato je nekoliko boljša od ostalih'', je dejala Belgijka po porazu. V polfinalu bo Danka igrala z Jeleno Janković, ki je lekcijo tenisa prikazala mladi Američanki Christini McHale. Srbkinja, sicer zmagovalka Charlestona leta 2007, je letos 3. nosilka, z Wozniackijevo pa se bo na pesku pomerila prvič.

Šuai Peng je letos v izvrstni formi

V 'Final 4' sta prišli še Kitajka Šuai Peng in Rusinja Jelena Vesnina. Pengova je oddala prvi niz Indijki Saniji Mirzi, ki se je v glavni del prebila iz kvalifikacij, toda v drugem in tretjem delu tekme se ni dala več zmotiti ter je prišla do 25. zmage na WTA turnirjih v letošnji sezoni, kar je več tudi od Wozniackijeve (24).

V zadnjem, nočnem četrtfinalnem obračunu, je Jelena Vesnina, z enakim rezultatom 2-6, 6-2, 6-2 kot Kitajka, izločila Julio Goerges. Rusinja je v 3. krogu izločila branilko naslova in 2. nosilko Sam Stosur, to pa je bila tudi njena prva zmaga proti igralki iz Top 5. Pengova in Vesnina tako tvorita drugi polfinale, razmerje zmag in porazov pa je trenutno 5-1 za Kitajko.