V Memphisu oba obračuna končana po pravem maratonu; V Argentini začenja Blaž Kavčič

21.02.2012
V tem tednu so na sporedu kar trije turnirji serije ATP, po eden v Evropi, ZDA in Južni Ameriki.

MARSEILLE, FRANCIJA - Turnir v Marseillu je eden od petih, ki se igra v Franciji. Na Mediteranu je 1. nosilec domačin Jo-Wilfried Tsonga, sledi pa mu Američan Mardy Fish.

Leta 1993 je v Marseille turnir pripeljal nekdanji profesionalni tenisač  Jean-Francois Caujolle, v zadnji petih letih pa so kar štiri lovorike odnesli Francozi.

Včeraj je za lepo presenečenje poskrbel Roger-Vassellin, ki je izločil Finca Jarkka Nieminena. Slednji se letos nahaja v zelo dobri formi, kar je dokazal tudi prejšnji teden v Rotterdamu, ko je po dveh tesnih nizih izgubil s kasnejšim zmagovalcem Rogerjem Federerjem, a proti domačinu mu ni šlo, zato je podpisal poraz s 6-2, 7-6. V 2. krog je odšel tudi Italijan Flavio Cipolla, ki je premagal rojaka Andreasa Seppija, ki je kotiral kot 8. nosilec, za nameček pa mu je pokvaril še današnji rojstni dan medtem, ko je Hrvat Ivan Ljubičić odpisal Florenta Serro. Ivan se je očitno prebudil iz zimskega spanca in vpisal šele drugo zmago v letu 2012, s Serro pa ima po današnjem uspehu še vedno 100% razmerje 5-0.

Open 13
Datum: 20.02.2012-27.02.2012
Nagradni sklad: € 512,750

20.02.2012 R32  E Roger-Vasselin  defeats  J Nieminen  62 76(4)
20.02.2012 R32  F Cipolla  defeats (8)  A Seppi  64 76(4)
20.02.2012 R32 (7)  I Ljubicic  defeats  F Serra  64 67(3) 63

Keji Nišikori je začel peščeno sezono z zmago v 1. krogu Buenos Airesa

BUENOS AIRES, ARGENTINA - Naslednji turnir, ki spada v serijo peščenih dogodkov 'Golden Swing' po Latinski Ameriki, se odvija v argentinski prestolnici.

Tretja postaja od štirih, v t.i. katedrali argentinskega tenisa, ponuja tudi slovenski nastop. V glavnem delu je najboljši tenisač na sončni strani Alp Blaž Kavčič, ki se bo v 1. krogu pomeril s kvalifikantom. To pa bo nihče drug kot zelo znani Rus Igor Andrejev, s katerim je Kaljut že igral pred dvema letoma v Beogradu in izgubil. Letos 24-letni Ljubljančan res nima sreče z žrebom in lažjimi nasprotniki, a za dvig po lestvici bo treba začeti premagovati tudi takšne tekmece. Blaž je vsekakor dobro pripravljen in upamo, da se prebije v 2. krog, kjer bi znal naleteti še na eno znano ime, Fernando Verdasco.

Sicer pa so včeraj že končali z nekaj tekmami uvodnega kroga. Čilenski veteran Fernando Gonzalez v zadnjih vzdihljajih svoje teniške kariere ne popušča. Tokrat je izločil Španca Alberta Montanesa. Po dobljenem prvem nizu, mu je pri 7-5, 1-0 nasprotnik predal. Gonzo se bo po turnirju v Miamiju, ki je na sporedu konec marca, dokončno poslovil od kolegov iz ATP turneje.

Japonec Keji Nišikori, ki prvič letos nastopa na pesku, je vpisal zmago proti nekdanjemu 1. igralcu sveta in prav tako veteranu Juanu Carlosu Ferreru, domačin Carlos Berlocq pa je po izgubljenem prvem delu tekme nanizal dva kratavti proti Pereju Ribi (6-7, 6-0, 6-0).

6. nosilec Stanislas Wawrinka se ni pustil presenetiti Horaciu Zeballosu, Romun Victor Hanescu je pospravil s Pablom Andujarjem, domačinu Leonardu Mayerju pa je turnir zagrenil Bagnis.

20.02.2012 R32 (6)  S Wawrinka  defeats  H Zeballos  63 64
20.02.2012 R32  V Hanescu  defeats  P Andujar  63 46 76(4)
20.02.2012 R32  F Bagnis  defeats  L Mayer  57 64 62

Ivan Dodig je ohranil mirno kri v podaljšani igri 3 niza

MEMPHIS, ZDA - V Memphisu sta bila odigrana le dva srečanja, a sta bila oba vredna ogleda.

Končala sta se po podaljšani igri tretjega niza, zmagi in vstop v 2. krog pa sta vknjižila Ivan Dodig in Donald Young.

Hrvat je s preobratom proti Avstralcu Bernardu Tomiću prišel do lepe zmage na kar 1,15 milijona USD vrednem ATP turnirju serije 500. V dvoboju, ki je trajal malo manj kot 3 ure, se je Dodig pokazal kot igralec z mirnejšimi živci ter je na poti do 2. kroga tudi rešil dve zaključni točki v tajbrejku 3. niza proti mlademu igralcu iz dežele kengerujev, ki ima tudi hrvaške korenine.

2 uri in 23 minut je za zmago potreboval Američan Donald Young, njegova žrtev v podaljšani igri odločilnega, tretjega niza pa je bil Bolgar Grigor Dimitrov. 22-letni Young je pri 6-5 v tajbrejku 3. niza že imel zaključno žogo, vendar jo je zapravil z dvojno napako, na srečo pa je dobil naslednji dve za nadaljevanje turnirja.