Prvopostavljena Španca za naslov v Buenos Airesu; V finalu Memphisa Raonić in Melzer

26.02.2012
Danes zvečer po našem času sta na sporedu finala v Memphisu in Buenos Airesu.

MEMPHIS, ZDA - Kanadčan Miloš Raonić se je drugič zapored uvrsti v finale ATP turnirja Regions Morgan Keegan Championships, ki se igra v Memphisu.

Za 9. zaporedno zmago na Touru, je v polfinalu s 6-4, 6-4 ugnal Nemca Benjamina Beckerja, Kanadčan pa je spet odlično serviral in s tem povsem onemogočil tekmeca. Dobil je 29 točk od 31 na prvi začetni udarec, vpisal pa je tudi 14 asov v 75 minutah igre. ''Z vsakim dvobojem sem bolj konstanten'', je povedal Raonić po vstopu v finale, kjer je igral že lansko leto.

Za sabo ima sedaj že 19 zaporedno dobljenih nizov potem, ko je v 3. krogu OP Avstralije izgubil z Lleytonm Hewittom. V letošnji sezoni je to tudi njegov edini poraz, zmagal pa je že januarja na ATP turnirju v Čenaju in prejšnji teden na ATP-ju SAP Open.

Lani je Raonić izgubil odločilni dvoboj proti Andyu Roddicku, v nedeljo pa lahko stopi stopničko višje, če bo premagal Jurgena Melzerja, ki je po četrtfinalni zmagi nad prvim favoritom Johnom Isnerjem, v polfinalu odpisal še Čeha Radeka Stepaneka.

Prvi finale sezone si je Avstrijec zagotovil z zmago 6-4, 3-6, 6-3 proti češkemu teniškemu veteranu. Melzer ni igral finala že vse od leta 2010, ko je imel izjemno sezono, Stepaneka pa je včeraj dokončno strl s tretjim brejkom v dvoboju za 4-2 v 3. nizu. Prednost je obdržal vse do konca in slavil po 2 urah in 2 minutah.

V nedeljo bo Melzer tako poskušal priti do prve lovorike potem, ko je nazadnje slavil na Dunaju pred dvema letoma. Trenutno 38. tenisač sveta ima razmerje v finalih 3-7, na ameriških tleh pa ni dvignil pokala še nikoli.

Regions Morgan Tennis Championships
Kategorija: ATP World Tour 500
Datum: 20.02.2012-26.02.2012
Nagradni sklad: $ 1,155,000

25.02.2012 SF (4)  M Raonic  defeats  B Becker  64 64
25.02.2012 SF  J Melzer  defeats (3)  R Stepanek  64 36 63

Nicolas Almagro brani naslov v Buenos Airesu, a v finalu bo igral proti Ferrerju, s katerim ima razmerje 0-8

BUENOS AIRES, ARGENTINA - V velikemfinalu peščenega teniškega turnirja v Buenos Airesu se bosta pomerila prva favorita in prva dva nosilca, oba Španca, David Ferrer in Nicolas Almagro.

Ferrer si je to zagotovil z lahko zmago proti domačinu Davidu Nalbandianu s 6-1, 6-4. Ferrer je leta 2010 že igral finale Copa Clara, kjer je izgubil z rojakom J.C.Ferrerom, skupaj pa bo igral tekmo za naslov že 27-krat (12-14). Na pesku ima 6 lovorik iz 16 final, na svoj prvi servis pa je v soboto proti Nalbandianu dobil kar 94% točk.

Njegov nasprotnim v finalu bo rojak in branilec naslova Nicolas Almagro, ki je v 2 urah in 22 minutah s 6-4, 3-6, 7-5 premagal Stanislasa Wawrinko in tako dobil drugi polfinale v argentinski prestolnici. Španec je zadel osem asov, pri 5-5 v 3. nizu pa je rešil brajk žogo Švicarja. Vse to je tako potrlo Stana, da je v naslednji igri sam izgubil začetni udarec in tekmecu omogočil 10 zmago na pesku v tem letu (10-0).

Almagro v osmih obračunih s Ferrerom še ni okusil slasti zmage. Lani je izgubil vse tri dvoboje z rojakom, vse na pesku. Mu bo tokrat uspelo premagati rojaka in ubraniti naslov?