V Moskvi izpadel 1. nosilec Dolgopolov; Sanjski teden nadaljuje Doloncova

18.10.2012
MOSKVA, RUSIJA - Na teniškem turnirju v ruski prestolnici, kjer poteka kombiniran program (moški in ženske), je v 2. krogu izpadel 1. nosilec Aleksander Dolgopolov, v ženski konkurenci pa navdušuje Srbkinja Vesna Dolonc.

Kvalifikant Edouard Roger-Vasselin je v 2. krogu pokala Kremlin izločil prvopostavljenega Aleksandra Dolgopolova, na poti do zmage in četrtfinala pa ubranil štiri zaključne žoge.

Francoz, 116. igralec iz teniške lestvice ATP, je slavil s 6-3, 5-7, 7-6, v 3. nizu pa je izsilil podaljšano igro potem, ko je v 12. igri ubranil dve zaključni točki Ukrajincu. V tajbrejku se je pobral pri 4-6, saj je dobil zadnje štiri točke. Forehand Dolgopolova je zletel v avt, s tem pa se je Francoz veselil velike zmage na ruskem turnirju in tretjega četrtfinala v letošnjem letu.

2. nosilec Andreas Seppi in 4. nosilec Thomaz Bellucci sta preskočila 2. krog. Italijan je ugnal Nizozemca Igorja Sijslinga s 7-5, 6-2, Brazilec pa zlahka Flavia Cipollo s 6-4, 6-1, manj sreče pa je imel sedmopostavljeni Carlos Berlocq. Južnoameričan je klonil v dvoboju s Poljakom Jerzyem Janowiczem. Slednji je v letošnji teniški sezoni naredil velik skok, enega največjih na turneji. Leto je začel na 221. mestu, sedaj pa je 74. 21-letni Poljak je letos zelo dobro igral na challengerjih, kjer ima razmerje zmag in porazov 32-9.

Ivo Karlović je v 2. krogu izločil Bogomolova

Na pokalu Kremlina v ženskem delu turnirja 'blesti' Rusinja s srbskim potmnim listom Vesna Dolonc. Kvalifikantka WTA Premier turnirja je dobesedno deklasirala in ponižala Simono Halep. 11 iger zapored od 1-1 naprej ji je prineslo rezultatsko zmago s 6-1, 6-0 ter tretji in največji četrtfinale kariere. ''Izbrala sem zelo dobro taktiko. Napadla sem njen forehnd in že po treh, štirih udarcih se ji je ta skrajšal, s tem pa sem lahko prihajala do točk'', je povedala Doloncova, ki je ta teden presnetila vse teniške poznavalce. ''Res igram dobro, toda moja pričakovanja na tem turnirju vseeno niso velika. Ko sem začela v kvalifikacijah sem si želela le glavnega dela in nič drugega. Resnično sem vesela za te rezultate. Spomnjam se, da sem kot mala deklica gledala turnir v Moskvi in sanjala, da nekoč zaigram na osrednjem terenu''.

Njena naslednja tekmica bo Srbkinja Ana Ivanović, ki kotira kot 4. nosilka. Pravzaprav nas torej čaka srbski obračun z nekoliko priokusa, ker je Doloncova Rusinja. Ana je v 2. krogu že popoldne izločila kvalifikantko Valerijo Solovjevo.

Ana Ivanović je rutinirano zmagala v 2. krogu pokala Kremlin

Sedmopostavljena Marija Kirilenko je slabo začela tekmo z Jaroslavo Švedovo, a jo je toliko bolje končala. Po zaostanku 1-5 je nanizala sedem iger zapored in si tlakovala pot v četrtfinale s končnim rezultatom 7-5, 6-4.

Martonska dva niza pa je v večernem obračunu v svojo korist dobila 1. nosilka Samantha Stosur. Francozinja Alize Cornet je v 1. nizu imela dvakrat brejk prednosti, v drugem pa še enega, za nameček pa je imela še tri žoge za niz pri 5-4 v drugem delu, toda Avstralka se je vedno rešila in zmagala s 7-6, 7-5.

Kremlin Cup
Kategorija: ATP World Tour 250 / WTA Premier
Datum: 15.10.2012-21.10.2012
Nagradni sklad: $ 673,150 / $ 740,000

2. krog - moški:

Edouard Roger-Vasselin (France) beat 1-Alexandr Dolgopolov (Ukraine) 6-3 5-7 7-6(6)
4-Thomaz Bellucci (Brazil) beat Flavio Cipolla (Italy) 6-4 6-1
2-Andreas Seppi (Italy) beat Igor Sijsling (Netherlands) 7-5 6-2
Jerzy Janowicz (Poland) beat 7-Carlos Berlocq (Argentina) 6-3 6-4
Ivo Karlovic (Croatia) beat Alex Bogomlov (Russia) 7-6(11), 6-4